İstanbul'da kripto para soygunu... Özel ekip kuruldu

İstanbul'da kripto para soygunu...

İstanbul'da kripto para soygunu... Özel ekip kuruldu
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 10:51
İstanbul'da kripto para soygunu... Özel ekip kuruldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul ’da yaşamış Erkan Selimoğlu, iddiaya göre, Muğla ’nın Menteşe ilçesinde görevli polis memuru arkadaşı ‘Pinti ’ lakaplı Kesin Yıldırgan ’ı arayıp tanıdığı zengin Çinli bir aile olduğunu anlattı.

Selimoğlu ’nun ‘Çinlilerin evini basarak kısa zamanda zengin olabiliriz ’ teklifini kabul eden Yıldırgan, meslektaşı Beytullah Özgaznep, esnaf Ali Yılmaz ve Oktay Çam ile de us alışverişinde bulundu.

Teknik takibe yakalanmamak için kullandıkları telefonları Muğla ’da bırakıp otomobille İstanbul ’a giden 4 kişi, Küçükçekmece ’de buluştukları Erkan Selimoğlu ile plan yaptı.

Polis memurları Kesin Yıldırgan ve Beytullah Özgaznep, yanlarında getirdikleri polis yeleklerini kendileriyle birlikte diğer 3 kişiye de giydirdi.

Çinli turistlerin kaldığı villaya, sahte operasyon düzenleyen 5 kişi, 65 bin dolar kripto paranın bulunduğu soğuk cüzdan ve şifresiyle 45 bin lirayı alıp villadan ayrıldı.

ÖZEL EKİP OLUŞTURULDU

İhbar üstüne adrese giden, Çinli turistlerin ifadesine başvurup emniyet kamerası görüntülerini inceleyen polis, şüphelilerin kimliklerini saptama etti.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından kurulan özel ekip, şüphelileri Muğla ’nın Menteşe ilçesindeki evlerinde gözaltına aldı.

İstanbul ’a götürülen ve polisteki işlemlerinin gerisinde adliyeye sevk edilen Belirli Yıldırgan, Beytullah Özgaznep, Ali Yılmaz, Oktay Çam ve Erkan Selimoğlu tutuklandı.

Kripto para cüzdanıyla 45 bin TL ’nin şüphelilerin evlerinde bulunamadığı öğrenildi. (DHA)

İstanbul'da kripto para soygunu... Özel ekip kuruldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum