İstanbul 'da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada

İstanbul ’da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada, Kağıthane'de sabaha karşısında çalıntı plakalı kapalı kasa minibüsle geldikleri marketin kapısını levye ile açarak içeriye giren 8 şahsiyet hırsızlık çetesi, dakikalar içerisinde 30 bin lira layık sigara çaldı.

İstanbul 'da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 13:47
İstanbul ’da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada,

Kağıthane'de sabaha karşısında çalıntı plakalı kapalı kasa minibüsle geldikleri marketin kapısını levye ile açarak içeriye giren 8 şahsiyet hırsızlık çetesi, dakikalar içerisinde 30 bin lira layık sigara çaldı. Soygun anları kameralara yansırken, Kağıthane Asayiş Ofis Amirliği ekipleri araçta 2 adet nokta şeklinde hasar olduğunu tespit edip, il genelinde benzer model 3 bin adet arabulucu bir bir sorgulayarak hırsızlardan birini yakaladı. Soygunu görebilen bir emniyet görevlisi müdahale edemeyip o anları kaydederek hırsızlara, “Durun polis geliyor” demekle yetindi.

Nokta hasar detayından aracı bulundu

Kağıthane polisi hırsızların geldiği aracın plakasının çalıntı olduğunu, 34 VH 2910 olan plakanın Bağcılar'dan çalındığını ve aracın sol üst köşesinde 2 adet nokta şeklinde hasar olduğunu belirledi. Buradan yola meydana çıkan ekipler, il genelinde vasıta ve modelden toplamda 3 bin adet olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Kağıthane Asayiş Ofis Amirliği ekipleri, günlerce araçları bir bir inceleyerek hırsızlıkta kullanılan aracın hakiki plakasının 34 ESG 304 olduğunu buldu. Vasıta sahibinin de çeşitli suçlardan 25 adet kaydı olan Ufuk Can B. (21) olduğunu tespit etti.

Kağıthane polisi 3 bin aynı model aracı tek tek sorguladı

Devam edenler çalışmalarda şahsın Pendik'te olduğunu belirleyen Kağıthane Asayiş Ofis Amirliği ekipleri, kilometrelerce yol giderek şahsı kıskıvrak yakaladı. Kişi gözaltına alınırken, Eyüpsultan'taki evinde ise yapılan aramalarda 2 adet inşaat eldiveni ve 2 adet boyunluk ele geçirildi.

Emniyet görevlisi bağırarak durdurmaya çalıştı

öte yandan bir sitenin emniyet görevlisi de, soyguna tanık oldu. Güvenlik görevlisi, bir yanlamasına şüphelileri cep telefonuyla görüntülerken, öteki yana da onları durdurmaya çalıştı. Güvenlik görevlisi "Durun polis geliyor", "Bırakın çaldıklarınızı hırsızlar" diye bağırarak dakikalarca uğraştı ancak şüpheliler hırsızlığa devam edip sonradan kaçtı.

Kağıthane polisinin yakaladığı hırsız tutuklandı

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği ekipleri kadar yakalanan ve emniyette ifadesi alınarak adli işlemi yapılan Ufuk Can B. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece “işyerinden hırsızlık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Doğan Can Cesur
 

İstanbul ’da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum