evde masajmasaj istanbul

İstanbul 'da evinde 55 kilogram bonzai bulunan "Çaki" lakaplı zehir taciri yakalandı

İstanbul ’da evinde 55 kilogram bonzai bulunan “Çaki” lakaplı zehir taciri yakalandı, “Çaki” lakaplı zehir tacirine ait olan evde didik didik arama yapan polis, çok miktarda uyuşturucu madde, tabanca, alıngan terazi ve para ele geçirildi.

İstanbul 'da evinde 55 kilogram bonzai bulunan "Çaki" lakaplı zehir taciri yakalandı
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 14:49
İstanbul ’da evinde 55 kilogram bonzai bulunan “Çaki” lakaplı zehir taciri yakalandı,

“Çaki” lakaplı zehir tacirine ait olan evde didik didik arama yapan polis, çok miktarda uyuşturucu madde, tabanca, alıngan terazi ve para ele geçirildi. Evde yakalanan Çaki lakaplı zehir taciri ile 3 kesin olmayan daha gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

İstanbul'da uyuşturucuyla mücadele zarfında başarılı operasyonlar yaparak zehir tacirlerine göz açtırmayan Kağıthane İlçe Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, başarılı bir çalışmaya daha imza attı. Kağıthane polisi, geçtiğimiz Haziran ayında yaptığı istihbari çalışmalar sonucunda bir süredir arkasında oldukları, çeşitli suçlardan emniyette 22 adet kabahat kaydı bulunan “Çaki” lakaplı Mesut D.'nin (24), Harmantepe Mahallesi'ndeki bir evde uyuşturucu madde depoladığı bilgisine ulaşmıştı. Teknik ve fiziksel çalışmaların gerisinde harekete geçen Kağıthane Asayiş Ofis Amirliği ekipleri, Atlas Sokak üzerindeki eve operasyon düzenlemiş, kapısını kırarak içeriye giren polis ekipleri, içerideki 4 kişiyi etkisiz hale getirmişti.

55 kilogram bonzai ele geçirilmişti

Ardından odalarda didik didik aramaya yapan polis, çantaların içerisine gizlenmiş takriben 55 kilogram “bonzai” diye cümle parçası edilen sentetik uyuşturucu madde ele geçirmişti. Dominant sırasında evde yer alan Taner B. (18) ise çatıya çıkarak kaçtı. Bunun üstüne peşine düşen Kağıthane Devriye Ekipler Amirliği görevlileri, şahsı sokakta kıskıvrak yakalamıştı. Ama Mesut D. yakalanamamıştı. Aramaların tamamlanmasının peşinde evdeki G.A. (17), Ahmet Kadir G. (19) ve Medine Ç. (21) polis ekipleri göre gözaltına alınmıştı.

Kağıthane polisi “Çaki” lakaplı torbacıyı yakaladı

Olayla ilgili çalışmalarına devam eden Kağıthane Asayiş Büro Amirliği ekipleri, dün akşam saatlerinde Mesut D.'nin Yahya Kemal Mahallesi'nde bir evde Seymen S. ile uyuşturucu satışı yaptığını tespit etti. Bunun üzerine polis ekipleri, eve operasyon düzenledi. Operasyonda “Çaki” lakaplı Mesut D. ile birlikte Seymen S. (19), D.'nin kardeşi Bulut D. (27) ve Tarık D. (22) de kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda ise takriben 1 kilogram bonzai, ruhsatsız silah ve mermi, hassas terazi ve 2 bin 850 lira ile 3 adet cep telefonu ele geçirildi.

Yakınının 12 yıl 6 ay hapis cezası çıktı

Emniyete götürülen şahıslardan Tarık D.'nin “uyuşturucu madde ticareti gerçekleştirmek” suçundan arandığı ve 12 yıl 6 ay kesik hapis cezası olduğu ortaya çıktı. öte yandan Mesut D.'nin bir işyerini motosikletle seyrederken kurşunladığı anlar da kameralara yansıdı.

Doğan Can Cesur
 

İstanbul ’da evinde 55 kilogram bonzai bulunan “Çaki” lakaplı zehir taciri yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum