İstanbul'da El Kaide/HAD ve DEAŞ'a operasyon: 18 gözaltı , İSTANBUL haberleri

Son Dakika İSTANBUL haberleri: İstanbul’da El Kaide’ye, onun alt koluna ve DEAŞ’a yönelik yürütülen operasyonlarda 18 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

İstanbul'da El Kaide/HAD ve DEAŞ'a operasyon: 18 gözaltı
, İSTANBUL haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 10:02
İstanbul’da El Kaide/HAD ve DEAŞ’a operasyon: 18 gözaltı , İSTANBUL haberleri, İSTANBUL İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İstanbul’da El Kaide’ye, onun alt koluna ve DEAŞ’a yönelik yürütülen operasyonlarda 18 şüphelinin yakalandığı bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, Savcılıkça yürütülen soruşturma çerçevesinde radikal örgütlere yönelik geniş çaplı çalışma gerçekleştiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ ve El-Kaide ile onun alt kolu HAD (Huraseddin Tugayları) mensuplarını yakın takibe aldı. Yapılan çalışmalarda, Suriye ve Irak gibi çatışma bölgeleriyle iltisaklı kişiler tespit edildi.
Geçmişte çatışma bölgelerinde eylem ve faaliyetlerde bulundukları ileri sürülen, örgüte müzahir kişi ve gruplar ile irtibatlı oldukları, tekrar çatışma bölgelerine geçiş arayışına girdikleri anlaşılan şüphelilerin yakalanması için dün 12 ilçede 20 adrese operasyon düzenlendi. Özel timlerin de katıldığı operasyonda, ülkeye tehdit oluşturdukları değerlendirilen DEAŞ ve El Kaide/HAD üyesi 18 şüphelinin yakalandığı bildirildi.
Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirildi.
Zanlıların emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Detaylı bir şekilde, İstanbul’da El Kaide/HAD ve DEAŞ’a operasyon: 18 gözaltı , İSTANBUL haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. İSTANBUL ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum