İstanbul 'da bir mahalleye mazot hırsızı dadandı

İstanbul ’da bir mahalleye mazot hırsızı dadandı, Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi'nde 2 gün içerisinde 5 araçtan akaryakıt hırsızlığı olayı yaşandı.

İstanbul 'da bir mahalleye mazot hırsızı dadandı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 09:44
İstanbul ’da bir mahalleye mazot hırsızı dadandı,

Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi'nde 2 gün içerisinde 5 araçtan akaryakıt hırsızlığı olayı yaşandı. İddialara tarafından, kesin olmayan veya şüpheliler araçların ambar kapağını kırarak yanına getirdiği bidonlara mazotu doldurup olay yerinden uzaklaştı. Sabahtan araçlarının mazot kapağının kırık olduğunu gören araç sahipleri durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerinde çalışmalarını yapan ekipler, kararsız ya da şüphelileri yetişmek için çalışma başlattı.

Kamyonetten mazot çalan kesin olmayan kamerada

Sabah saat 04.00 sıralarında semt esnafının kamyonetinden akaryakıt çalan değişken emniyet kameralarına yakalandı. Görüntülerde, değişken kişi yanında getirdiği bidonlarla güvenlik kameralarına vurarak yönünü değiştiriyor. sonra kamyonetin ambar kapağını kırarak mazotu bidonlara dolduruyor. Belirsiz etrafı kolaçan ettikten sonra elinde akaryakıt doymuş bidonlarla olay yerinden uzaklaşıyor.

“Depoyu kırmışlar”

Kamyonetinden akaryakıt çalınan Murtaza Kara, “Anormal şeyler oluyor. Dün sabahleyin aracımızı park ettik. Sabahtan 09.00'dan önce belediyeden temizlik görevlileri aradı. Mazotun çalındığını söylediler. Depoyu kırmışlar. Bu sabahleyin benzer şey oldu. Aynı şekilde benzer olaya maruz kaldık. 2 günde 5 aracın deposunu kırıyor ve mazotu çalıyorlar.

“Bir depo bin liraya doluyor”

Yaşanan hırsızlıktan nedeniyle zararını dile getiren Kara, “Bir ambar bin liraya doluyor. Bir ambar kapağının en basiti 100-150 TL. Yaşattığı travma cabası. Polis geldi. İnceleme yaptı. İş kaybımız da var. Bunu bir kişi veya birkaç birey mi yapıyor, bilemiyoruz. Biri görmüş seslenmiş. Kaçmış. Orada da bir kişiymiş. Geliyor, üstelik pişkin pişkin kamerayı çeviriyor” diye konuştu.

Caner Sönmez - İsmet Aktaş

İstanbul ’da bir mahalleye mazot hırsızı dadandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum