İstanbul 'da 17 ayrı suçtan aranan ve 17 yıl hapis cezası olan şahıs korsan takside yakalandı

İstanbul ’da 17 ayrı suçtan aranan ve 17 yıl hapis cezası olan şahıs korsan takside yakalandı, Kağıthane'de geçtiğimiz günlerde asayiş uygulaması yapan polis ekipleri, değişkenlik üzerine 34 UN 9660 plakalı otomobili durdurdu.

İstanbul 'da 17 ayrı suçtan aranan ve 17 yıl hapis cezası olan şahıs korsan takside yakalandı
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 10:02
İstanbul ’da 17 ayrı suçtan aranan ve 17 yıl hapis cezası olan şahıs korsan takside yakalandı,

Kağıthane'de geçtiğimiz günlerde asayiş uygulaması yapan polis ekipleri, değişkenlik üzerine 34 UN 9660 plakalı otomobili durdurdu. Araçta yer alan şoför Ekrem A. (35), Ali Rıza Ö. (26), Murat M. (21) ve Haysiyet D.'nin (32) üstteki araması ve GBT sorgusu yapıldı. Yapılan sorguda Itibar D.'nin ehliyetinin sahte olduğu tespit edildi. Belirsiz sorulduğunda hakiki isminin Bayram D. (32) olduğunu söylerken, yapılan GBT sorgusunda sahtecilik, dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suçlar ilk kez edinmek üzere toplam 17 bambaşka suçtan arandığı ve kesinleşmiş 17 sene 5 ay hapis cezası ile 67 bin 440 lira adli para cezasının bulunduğu saptandı. Bunun üstüne şahıs gözaltına alındı.

İlkyardım çantasından uyuşturucu fışkırdı

Korsan taksicilik yaptığını söyleyen vasıta sürücüsü Ekrem A.'nın üst aramasında ise 1 adet uyuşturucu madde ele geçirilirken, testinde de 0.68 promil alkollü olduğu saptandı. Araçta yapılan aramada ise satışa hazır 2 adet bonzai, narkotik madde için kullanılan 1 adet bong ve ilk yardım çantası içinde 23 adet “taş kokain” almak üzere toplam 8,50 gram uyuşturucu madde ile 2 adet cep telefonu ele geçirildi.
Vasıta sürücüsü Ekrem A.'ya 11 bin 700 lira trafik cezası kesilirken, araçta yer alan 4 kesin olmayan gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardındaki Bayram D. ve Ekrem A. sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Doğan Can Cesur
 

İstanbul ’da 17 ayrı suçtan aranan ve 17 yıl hapis cezası olan şahıs korsan takside yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum