İstanbul Barosu seçimleri 16-17 Ekim'de, Gündem Haberleri

İstanbul Barosu'nun Genel Kurulu, 16-17 Ekim'de Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Barosu seçimleri 16-17 Ekim'de, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 15:40
İstanbul Barosu'nun Genel Kurulu, 16-17 Ekim'de Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İstanbul

Egemen Avukatlar (BAK) grubundan yapılan açıklamaya tarafından, çoklu baro tartışmalarının ardından genel komite ertelemeleriyle bol miktarda konuşulan İstanbul Barosu seçimleri bu hafta sonu yapılacak.

BAK, avukatlık mesleği eksenli savunma hakkı, yargının adaletli işleyişi, insan adalet ve özgürlüklerinin korunması, hukukun üstünlüğü ve adalet kavramlarının insanlığın iki taraflı değeri ve her türlü siyasi görüşün üzerinde olduğunu kabul eden İstanbul Barosu üyesi avukatların bir araya gelmesiyle oluşturuldu.

İstanbul Barosu üyesi avukat ve stajyer avukatların gönüllü üyeliğiyle, sivil ve egemen olarak uzun soluklu çalışmalar yürütmek üzere bir araya gelen BAK, genel kurula karşılıklı değerleri paylaştıkları meslektaşlarıyla grup olarak katılacak.

İntihar eden ve görevi esnasında katledilen avukatların haberlerinin değişebileceğini, güçlü bir baroyla avukatların yalnız olmayacağını, daha artı dayanışma, daha güçlü bir sesle defalarca beraber hukukun üstünlüğünün sağlanabileceği inancıyla hareket eden BAK, "Önce Hukuk ve Laf Savunmanın" diyerek insana, hukuka, avukata hürmet için mücadele gösterecek.

Bağımsız Avukatlar grubunun İstanbul Barosu Başkan Adayı olarak avukat İshak Şâdi Çarsancaklı belirlenirken, Yönetim Kurulu adayları olarak da Mehmet Bülent Deniz, Gülden Sönmez, Arif Gökkaya Sağlıklı, Abdülhalim Yılmaz, Yasin Dıvrak yer aldı.

AA

İstanbul Barosu seçimleri 16-17 Ekim'de, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum