İstanbul'a İzlanda kışı geliyor haberi

İstanbul'a İzlanda kışı geliyor, Gündem Haberleri.

İstanbul'a İzlanda kışı geliyor haberi
Editör: 15Haber
20 Ocak 2022 - 17:24
İstanbul'a İzlanda kışı geliyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

AKOM verilerine tarafından, 21 Ocak Cuma günü sabahleyin saat 10.00 itibariyle, İstanbul ’un büyük bölümünde kuvvetli yağmur, akşam saatlerinde Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz ve Şile ’de karla girift yağmur, gece yarısı itibariyle de kentin tümünde kaslı kar yağışı bekleniyor.

Cumartesi ve Pazar da etkin olması beklenen kar yağışının, önümüzdeki hafta ortasına kadar devam edeceği ön görülüyor. İstanbul ’un büyük bölümünde buzlanma ve don olayları yaşanabileceği değerlendirilirken, bu kar yağışının geçtiğimiz haftalarda yaşanan hafif kar yağışlarının aksine, hayatı negatif etkileme ihtimali bulunuyor.

İstanbul ’da nüfusun büyük bölümünün yaşadığı E-5 ’in altında kalan ilçelerden yüzeyi örtecek şekilde; boğaz çevresi TEM otoyolu arasında kalan kesimler ile TEM ’in Kuzeyinde ve yüksek noktalarda yer yer diz seviyesinde bir kar birikmesi yaşanabileceği belirtiliyor.

AKOM ’DAN ‘TEDBİRLİ OLUN ÇAĞRISI ’

AKOM ’dan yapılan açıklamada, bütün tedbirlerin alındığı, İstanbulluların soğuk hava ve muhtemel kar yağışı sebebiyle yaşanacak olumsuzluklara aleyhinde hazırlıklı ve titiz olması gerektiği hatırlatıldı.  (İHA)

İstanbul'a İzlanda kışı geliyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum