'İşsizlik verilerinde TÜİK kaçıyor, İŞKUR kovalıyor'

'İşsizlik verilerinde TÜİK kaçıyor, İŞKUR kovalıyor', CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ’nın tespit ve değerlendirmeleri şöyle: “TÜİK, kasım ayında işsiz sayısının 39 bin birey arttığını söylüyor, Yeniden TÜİK, işsizlik oranının geçen avuç içi göre deği.

'İşsizlik verilerinde TÜİK kaçıyor, İŞKUR kovalıyor'
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 17:12
'İşsizlik verilerinde TÜİK kaçıyor, İŞKUR kovalıyor',

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ’nın tespit ve değerlendirmeleri şöyle:

“TÜİK, kasım ayında işsiz sayısının 39 bin birey arttığını söylüyor, Yeniden TÜİK, işsizlik oranının geçen avuç içi göre değişiklik göstermediğini bahis ederek yüzde 11,2 olarak açıklıyor.Bunun aksine İŞKUR son aylarda olduğu gibi TÜİK ’İ yalanlamaya devam ediyor.

İŞKUR verilerine tarafından ise Ekim ve Kasım ayları aralarında işsiz kalanların işsizlik ödeneğine dilekçe sayısındaki yükselme ise tam 126 bin.

Bu durumda Ekim ve Kasım ayları aralarında İŞKUR ’ a belirtilmiş işsiz sayısındaki artma TÜİK verilerindeki işsiz sayısındaki artıştan tam 3,2 kat daha artı durumda.

HESAPLAR ŞAŞMIŞ, KAFALAR KARIŞMIŞ DURUMDA

Kapısını kilitleyerek halka hesap vermekten korkan TÜİK, ne yapacağını şaşırmış durumda. TÜİK, hakiki verileri açıklasa Saray ’dan azarlama işiteceğini biliyor. Bu yüzdendir ancak her ay işsizliği bir düşürüyor, bir sabit bırakıyor.Öte yanlamasına devletin bir diğer kurumu ise TÜİK ’İN anketli verilerinin aksine kendisine belirli verilerle TÜİK ’İN verilerini tek tek çürütüyor.

TÜİK sanırız oysa işsizlik anketini Saraya yakın kişilerle veya TÜGVA torpillileri ile yapıyor olacak fakat işsizliğin artmadığını iddia ediyor. TÜİK ’TE bundan böyle hesaplar şaşmış kafalar karışmış durumda.

İşsizlik verileri üzerinden TÜİK kaçmaya İŞKUR ’da TÜİK ’İ kovalamaya her ay devam ediyor. Takriben 4 aydır TÜİK ile İŞKUR ’UN işsizlik verileri üzerinden birbirini yalanladığına şahit olmaktayız. İŞKUR verileri TÜİK açıkladığı aylık işsiz sayısında 3,2 kat pozitif. İşsizlik verilerinde TÜİK kaçtıkça İŞKUR ’da TÜİK ’İ kovalamaya devam ediyor. TÜİK ile İŞKUR arasındaki işsiz sayısı ile ilgili karışıklık ve tezat direktifler nereye değin böyle devam edecek merak ediyoruz.”

'İşsizlik verilerinde TÜİK kaçıyor, İŞKUR kovalıyor', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum