İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyor

İsrail, Gazze Şeridi'ndeki Şeyh Aclin bölgesini vurdu. Dünden bu yana yaşanan saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.

İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:12
İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İsrail, Gazze Şeridi'ndeki Şeyh Aclin bölgesini vurdu. Dünden bu yana yaşanan saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.
İsrail, dün Gazze Şeridi'nde başlattığı Şafak Vakti'nin ikinci gününde sivil yerleşimleri hedef almaya devam ediyor. İsrail savaş uçakları, Gazze'nin güneyindeki Şeyh Aclin bölgesine hava saldırısı düzenledi. İbrahim Hamdan Shamlakh'a ait 3 katlı bir binaya düzenlenen saldırıda şu ana kadar can kaybı yaşanmadı.
Ölü sayısı artıyor
Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İsrail'in dün başlattığı saldırılarda aralarında 5 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 12 kişinin hayatını kaybettiği, 84 kişinin de yaralandığı belirtildi. Öte yandan İsrail ordusu Batı Şeria'da 19'u İslami Cihad Örgütü üyesi olmak üzere toplam 20 kişiyi gözaltına aldı.
İsrail Savunma Bakanlığı, Filistin İslami Cihad Örgütü'nün artan saldırı tehdidi nedeniyle Gazze Şeridi'nin etkilendiğini duyurdu.

Detaylı bir şekilde, İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum