İsrail Konsolosluğu önünde protesto

İsrail Konsolosluğu önünde protesto, Gündem Haberleri.

İsrail Konsolosluğu önünde protesto
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 15:11
İsrail Konsolosluğu önünde protesto, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Al Jazeera Arapça servisi muhabiri Şirin Ebu Akile, dün haber amacıyla bulunduğu Batı Şeria ’daki mülteci kampında, İsrail Ordusu ’nun açtığı ateş sonucu vurularak hayatını kaybetti.

Türkiye ’deki Filistinli Basın Mensupları Birliği üyeleri, Akile ’nin öldürülmesini protesto amacıyla saat 12.00 ’de Levent ’teki İsrail Konsolosluğu önünde bir araya geldi. Ellerinde öldürülen gazetecinin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıyan grup üyeleri, sıkça İsrail aleyhine slogan attı.

Akile ’nin bir meslektaşı “Savaş haberlerini takip ederken bir gün kendi haberimin yapılacağından endişe ediyorum” dediğini hatırlattı.

Türkiye ’deki Filistinli Basın Mensupları Birliği Başkanı Taha Odaoğlu, Şirin Ebu Akile ’nin öldürülmesini protesto nedeniyle toplandıklarını belirterek “Şirin, dünyanın davası olan Filistin davası için haklı mücadelesini devam etmek namına buradayız. Bu suçu, protesto etmek adına buradayız” dedi. Birlik adına yapılan basın açıklamasında şöyle denildi:

– Sevimli Ebu Akile ’nin öldürülmesini en şiddetli laflarla kınamaktayız. Şirin ’in Batı Şeria bölgesindeki sığınmacı kampında işgalci İsrail göre şehit edilmesini kınamaktayız. İşgalci İsrail ’i bu saldırıdan sorumlu tutuyoruz.

– Biz bugünlerde gazetecilerin özgürlüğü için çalışırken İsrail ’in böyle bir adım atmasını kabul etmiyoruz. İşgalci İsrail ’in Sevimli ’i öldürmesi bir hakikatin değil edilmesi yönünde bir adımdır. böylece herkesi, gazetecilerin haklarını teminat altına almaya çağırıyoruz. (DHA)

İsrail Konsolosluğu önünde protesto, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum