İsrail'in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı 11'e yükseldi

İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi.

İsrail'in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı 11'e yükseldi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:35
İsrail’in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı 11’e yükseldi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi.
İsrail'in dün başlattığı "Şafak Vakti" operasyonu ikinci gününe girdi. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'ndeki saldırıların hedefi olan Han Yunus kasabasında bir kişinin daha hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi. Son yayınlanan verilere göre İsrail saldırılarında 5 yaşında bir çocuk da dahil olmak üzere 11 kişi öldü, 79 kişi yaralandı.

Saldırı anı ortaya çıktı
İsrail'in Gazze Şeridi'nde bir binayı vurduğu anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, binadaki bir adamın üzerine duvarın çöktüğü görülürken, çok sayıda kişi yaralı adamı enkazdan kurtardı.

İsrail'den Gazze'ye 160 roket fırlatıldı
İsrail Savunma Kuvvetleri, "operasyon haftasına" hazır olduğunu ve dünden bu yana Gazze Şeridi'ne 160 roket fırlatıldığını duyurdu. Öte yandan vurulan hedeflerden en az 6'sının Filistin İslami Cihad Örgütü'ne ait silah üretim atölyeleri, 2 silah deposu, 6 gözlem noktası ve 5 roket fırlatma olduğu belirtildi.
İsrail Savunma Bakanlığı, Filistin İslami Cihad Örgütü'nün artan saldırı tehdidi nedeniyle Gazze Şeridi'nin etkilendiğini duyurdu.

Detaylı bir şekilde, İsrail’in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı 11’e yükseldi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum