İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 8'e yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 8'e, yaralıların sayısının ise 44'e yükseldiğini duyurdu.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 8'e yükseldi
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 19:04
İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısında can kaybı 8’e yükseldi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 8'e, yaralıların sayısının ise 44'e yükseldiğini duyurdu.

İsrail güçlerinin Filistin'in batısındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırının bilançosu artıyor. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 8'e, yaralı sayısının ise 44'e yükseldiği belirtildi.

Filistin İslami Cihad örgütünün komutanı öldürüldü
İsrail Savunma Bakanlığı, Gazze Şeridi'nde bir apartmana düzenlenen saldırının görüntülerini yayınlarken, Filistin İslami Cihad Örgütü Başkomutanı Tayser Jabari'nin de öldürüldüğünü duyurdu. Filistin İslami Cihad Örgütü ise 2019 yılında göreve başlayan Başkomutan Tayseer Jabari'nin İsrail saldırısında öldürüldüğünü doğruladı.

İsrail Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'de Filistin İslami Cihat Örgütü'nün doğrudan tehditleri üzerine Gazze Şeridi'ni vurdu. Yerleşim noktasında sivil özel bir durum ilan edildi."

Detaylı bir şekilde, İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısında can kaybı 8’e yükseldi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum