İsrail Gazze Şeridi'ni vurdu: 4 ölü, 19 yaralı

İsrail Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, "İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'deki Filistin İslami Cihad Örgütü'nün doğrudan tehditlerinin ardından Gazze Şeridi'ni vuruyor. Sivil yerleşim noktasında özel durum ilan edildi. Saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi de yaralandı.

İsrail Gazze Şeridi'ni vurdu: 4 ölü, 19 yaralı
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:34
İsrail Gazze Şeridi’ni vurdu: 4 ölü, 19 yaralı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İsrail Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, "İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'deki Filistin İslami Cihad Örgütü'nün doğrudan tehditlerinin ardından Gazze Şeridi'ni vuruyor. Sivil yerleşim noktasında özel bir durum ilan edildi. Saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi de yaralandı.
İsrail Savunma Bakanlığı, Filistin İslami Cihad Örgütü'nün artan saldırı tehdidi nedeniyle Gazze Şeridi'nin etkilendiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'de Filistin İslami Cihad Örgütü'nden gelen doğrudan tehditlerin ardından Gazze Şeridi'ni vuruyor. Sivil yerleşim noktasında özel bir durum ilan edildi." denildi.

İsrail sivilleri hedef aldı
Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırıda 4 yaşında bir çocuk olmak üzere 4 kişinin hayatını kaybettiği, en az 19 kişinin de yaralandığı bildirildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde sivil yerleşimlerin etkilendiği ve binalardan dumanların yükseldiği görüldü.
Batı Şeria liderinin tutuklanmasına yanıt olarak örgüt, Salı gününden bu yana çeşitli saldırılarla tehdit ederek yolların kapatılmasına ve sokağa çıkma yasaklarına yol açtı.

Detaylı bir şekilde, İsrail Gazze Şeridi’ni vurdu: 4 ölü, 19 yaralı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum