İsrail: "Gazze'de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu"

İsrail ordusu, Filistin İslami Cihad Örgütü'ne bağlı olduğu gerekçesiyle sabahtan beri Gazze Şeridi'nde 7 farklı noktanın tanklar ve zırhlı birlikler tarafından vurulduğunu duyurdu.

İsrail: "Gazze'de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 16:42
İsrail: "Gazze’de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İsrail ordusu, Filistin İslami Cihad Örgütü'ne bağlı olduğu gerekçesiyle sabahtan beri Gazze Şeridi'nde 7 farklı noktanın tanklar ve zırhlı birlikler tarafından vurulduğunu duyurdu.
İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne "Şafak Vakti" adı altında başlattığı saldırılar ikinci gününe girdi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Filistin İslami Cihad Örgütü'ne bağlı oldukları gerekçesiyle sabahın erken saatlerinden bu yana tanklar ve zırhlı birlikler tarafından 7 ayrı noktanın vurulduğu ve hedeflenen noktaların hedef alındığı bildirildi. yerlebir edilmiş. Örgüte bağlı olduğu düşünülen askeri eğitim merkezi, Han Yunus askeri deposu ve mühimmat deposu da dahil olmak üzere belirlenen hedeflere savaş uçaklarıyla saldırı düzenlendiği bildirildi.

Ölü sayısı artıyor
Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 5 yaşında bir çocuk ve 23 yaşında bir kadın olmak üzere 15'e yükseldiği, 125 sivil yaralandı.
Öte yandan İsrail ordusu, Filistin İslami Cihad Örgütü'nün saldırı tehditleri nedeniyle ablukaya alınan Gazze Şeridi'ne dün saldırı düzenlediğini duyurdu. İlk saldırılarda 2019 yılında göreve başlayan Başkomutan Tayseer Jabari'nin öldürüldüğü bildirildi.

Detaylı bir şekilde, İsrail: "Gazze’de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum