Ispartalı kiraz üreticisi: Verdik yetkiyi gördük Hanya'yı Konya'yı

Ispartalı kiraz üreticisi: Verdik yetkiyi gördük Hanya'yı Konya'yı, Gündem Haberleri.

Ispartalı kiraz üreticisi: Verdik yetkiyi gördük Hanya'yı Konya'yı
Editör: 15Haber
29 Haziran 2022 - 13:13
Ispartalı kiraz üreticisi: Verdik yetkiyi gördük Hanya'yı Konya'yı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti Grup toplantısında Ispartalı kiraz üreticisi Murat Çerçinli konuştu. Çerçinli yanında getirdiği Uluborlu kirazlarını Akşener ’e hediye etti. Çerçinli çiftçinin çok zor durumda olduğunu belirterek ‘ ’Atatürk ’ün ‘milletin efendisi ’ dediği bizler, nefes alamaz ülkü geldik. Ey üretici kardeşim, Saray rejiminden kurtulmak istiyorsan örgütlenmelisin. Ayağa kalk, başını eğme. Verdik yetkiyi, gördük Hanya ’yı Konya ’yı ’ ’ dedi.

‘ ’Toprağımızı işleyemez ülkü geldik. Mazot ve gübre fiyatları yüzde 400 arttı. Gübre vermeden toprağını ekenler, süt hayvanlarını kesenler var. Tarımsal üretimden vazgeçenlerin sayısı her gün artıyor ’ ’ diyen Çerçinli şunları söyledi:

NAZIM HİKMET DİZELERİ

‘ ’Konya Ovası değin Hollanda bir yılda 130 milyar dolar tarım ürünü ihraç ederken, dört mevsim olan ülkemizde tarım ürünü ihracatı 25-30 milyar dolar kadardır. Hükümet kendi çiftçisini desteklemesi gerekirken şekerden ayçiçeğine, buğdaydan samana değin her ürünü ithal ederek üreticiyi batırıyor. Bizler kan ağlarken, ithal ettiğimiz ülkelerin çiftçileri bayram ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Bu kardeşinize yetkiyi verin ’ dedi, milletçe yetkiyi verdik. Geldiğimiz nokta Hanya ’yı da Konya ’yı da gördüğümüz noktadır. Ağlamanın, sızlamanın gereği yok. Ey imalatçı kardeşim, akılla bilimle yönetilen modern, medeni biri elde etmek istiyorsan örgütlen. Bu Saray rejiminden kurtulmak istiyorsan örgütlen. Ayağa kalk, başını eğme yukarı kaldır. Korkma, sesin de daha gür çıksın ’ ’

Çerçinli sözlerini Nazım Hikmet ’in “Açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer ve hâlâ şarabımızı saptamak için üzüm gibi eziliyorsak, suç senin demeye de dilim varmıyor fakat kabahatin birçok senin, canım kardeşim” dizelerini okuyarak tamamladı. Nazım Hikmet ’in, ‘Dünyanın en acayip mahluku ’ adlı şiiri şöyle:

‘Akrep gibisin kardeşim, ürkek bir karanlık içindesin akrep gibi.

Serçe gibisin kardeşim, serçenin telaşı içindesin.

Midye gibisin kardeşim, midye gibi kapalı, rahat.

Ve sönmüş bir krater gibi korkunçsun, kardeşim.

Bir değil, beş yok, yüz milyonlarlasın maalesef.

Koyun gibisin kardeşim,gocuklu celep kaldırınca sopasını sürüye katılıverirsin hemen ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.

Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani, hani şu derya içinde olup deryayı bilmeyen balıktan da acayip.

Ve bu dünyada, bu işkence senin sayende.

Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer ve hâlâ şarabımızı atamak için üzüm gibi eziliyorsak

Suç senin, demeğe de dilim varmıyor lakin kabahatin birçok senin, canım kardeşim.

Ispartalı kiraz üreticisi: Verdik yetkiyi gördük Hanya'yı Konya'yı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ispartalı kiraz üreticisi: Verdik yetkiyi gördük Hanya'yı Konya'yı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum