İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu vefat etti

İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu vefat etti, Gündem Haberleri.

İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu vefat etti
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 05:54
İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu vefat etti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bir süredir yoğun bakımda tedavi görebilen Mahmut Ustaosmanoğlu ’nun ölüm haberini, torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal ağ hesabından duyurdu. Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu yaptığı paylaşımda, “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah ’a vasıl oldular” ifadelerini kullandı.

Ustaosmanoğlu ’nun cenazesi 24 Haziran Cuma günü (yarın) Cuma namazını müteakip Fatih Camii ’nden kaldırılacak.

MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR?

1929 senesinde Trabzon ’da dünyaya gelen, Mahmut Ustaosmanoğlu, 1954 senesinde İsmailağa Camii ’nde imamlık görevine başladı ve bu görevini 1996 senesinde emekli olana değin sürdürdü.

İlk evliliğini 1945 yılında demin 16 yaşındayken teyzesinin kızı Zehra Ustaosmanoğlu ile gerçekleştiren Mahmut Ustaosmanoğlu, birincil eşinin vefatının ardındaki Müşerref Ustaosmanoğlu ile evlendi. Ustaosmanoğlu, biri kız elde etmek üzere 3 çocuk babasıdır. İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu ’nun yetiştirdiği talebeleri aralarında “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanıdık Ahmet Mahmut Meşhur de vardır.

İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu vefat etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu vefat etti haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum