İSKİ 'den arıza açıklaması: Anında müdahale edildi, sorun giderildi

İSKİ ’den arıza açıklaması: Anında müdahale edildi, sorun giderildi, Gündem Haberleri.

İSKİ 'den arıza açıklaması: Anında müdahale edildi, sorun giderildi
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 18:21
İSKİ ’den arıza açıklaması: Anında müdahale edildi, sorun giderildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İSKİ ’den yapılan yazılı açıklamada “Bir Takım basın yayın organlarında ve sosyal ağ hesaplarında Şahintepe İsale Hattında yaşanan arıza konu edilerek eleştirilerde bulunulmuştur. Şunu özellikle belirtmek isteriz oysa İSKİ, İstanbul ’a toplam uzunluğu 23 bin kilometreyi bulan içme suyu ağı ile hizmet vermektedir. Bu uzunluk, ekvatorun uzunluğunun yarısından daha fazladır” denildi.

“ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ”

Bu büyüklükte bir su şebekesinin işletilmesi esnasında zaman zaman arızalar yaşanabileceği belirtilerek “İdaremiz, bu arızalara 365 gün 24 saat esasına kadar tez müdahale etmektedir. Son arızanın meydana geldiği isale hattı, 8 kilometre uzunluğunda ve 1.60 metre çapında oldukça büyük bir hattır. Arıza ihbarının alınmasını müteakip suyun kesilmesi, hattın uzunluğuna ve çapına ast olarak vakit almaktadır. Boru arızalarımızın sayısı diğer büyükşehirlerle karşılaştırıldığında, İstanbul ’da yaşanan arıza sayısının bayağı değerlerde olduğu görülecektir” denildi. Laf konusu arızaya da derhal müdahale edildiği kaydedilerek “Sorun giderilerek şehre su verilmeye başlanmıştır. Hattın her tarafta dolması ve basınçlanması vakit alacaktır” ifadeleri kullanıldı.

İSKİ ’den arıza açıklaması: Anında müdahale edildi, sorun giderildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum