İskenderun'da Ahilik Bayramına mehterli kutlama , HATAY haberleri

Son Dakika HATAY haberleri: Hatay’ın İskenderun ilçesinde esnaf ve vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile mehter takımı eşliğinde Ahilik Bayramını kutladı.

İskenderun'da Ahilik Bayramına mehterli kutlama
, HATAY haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 09:49
İskenderun’da Ahilik Bayramına mehterli kutlama , HATAY haberleri, HATAY İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Hatay’ın İskenderun ilçesinde esnaf ve vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile mehter takımı eşliğinde Ahilik Bayramını kutladı.
Ahilik Haftası kutlamaları için Şehit Pamir Caddesinde bir araya gelen kuyumcular saatçiler çiçekçiler ve fotoğrafçılar odası, sivil toplum kuruluş temsilcileri, esnaflar ve vatandaşlar Türk bayrakları ve mehter takımı eşliğinde sahile kadar yürüdü.
Gerçekleştirilen yürüyüşe çevredeki vatandaş ve esnaf da alkış ile destek verdi.
Ahilik kavramının önemine değinen Kuyumcular Saatçiler Çiçekçiler ve Fotoğrafçılar Odası Başkanı Uğur Fırat, “Ahilik Haftasının 35. yıldönümü dolası ile çeşitli kutlama etkinlikleri düzenledik. Bugünde mehteran takımı ve esnafımız ile birlikte kutlamanın huzuru içerisindeyiz. Tüm esnaf sanatkarının bayramı kutlu olsun. Ahi Bayramındaki birlik ve beraberliğimizin devam etmesini diliyorum” diye konuştu.
İskenderun’da Ahilik Bayramına mehterli kutlama
İskenderun’da Ahilik Bayramına mehterli kutlama
İskenderun’da Ahilik Bayramına mehterli kutlama
İskenderun’da Ahilik Bayramına mehterli kutlama
İskenderun’da Ahilik Bayramına mehterli kutlama

Detaylı bir şekilde, İskenderun’da Ahilik Bayramına mehterli kutlama , HATAY haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. HATAY ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum