IŞİD' 'in sözde Türkiye emiri Kasım Güler 'in tanık olarak dinlenecek

IŞİD' ’in sözde Türkiye emiri Kasım Güler ’in tanık olarak dinlenecek, Gündem Haberleri.

IŞİD' 'in sözde Türkiye emiri Kasım Güler 'in tanık olarak dinlenecek
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 18:25
IŞİD' ’in sözde Türkiye emiri Kasım Güler ’in tanık olarak dinlenecek, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara 4. Ağır Cinayet Mahkemesince görülen davada esir sanık Erman Ekici, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Ankara Tren Garı ’nda meydana gelen bombalı saldırıda 103 birey hayatın kaybetmişti. Ekinci ve diğer kaçak 16 sanığın ‘anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme ’, ‘kasten öldürme ’, ‘nitelikli şekilde kasten öldürme ’, ‘resmi belgede sahtecilik ’, ‘silahlı terör örgütüne üye olma ’, ‘kasten öldürme ’ ve ‘tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma ya da el değişim ’ suçlarıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

EŞİM OLUNCA BEN DE TESLİM OLDUM VE SUÇSUZUM

Davanın bugün görülen duruşmasında dinlenen tanık Ülkar Memedova, Ankara ’daki bombalı saldırının gerçekleştiği tarihte IŞİD yöneticisi olan eşi Mustafa Dokumacı ’yla birlikte Suriye ’de olduklarını söyleyerek, “Sanık Erman Ekici ’yi tanımam. Eşim Suriye ’de PKK ’ya aleyhinde savaştı ve yaralandı. Tel Abyad örgüt tarafından ele geçirilince büyük kasaba değiştirdik. Oradaki evimize Türkiye ’den gelenler de oldu. Ama biz kadın-erkek farklı yerlerde kaldığımız için kimi gelip gittiğini görmedim. sonradan eşim İdlib ’de bir saldırıda öldü. Eşim olunca ben de teslim oldum ve suçsuzum” dedi.

“KASIM GÜLER TANIK OLARAK DİNLENECEK”

Tanığın beyanlarının arkasında söz alan avukatlar davada yer alan 13 kaçak sanığın İçişleri Bakanlığı ’nda yer alan aranan-öldürülen listesindeki teröristlerden olup olmadığını ve bu isimlerin etkisiz hale getirildiyse bunun bilgisinin net bir şekilde dava dosyasına eklenmesi gerektiğini talep etti.

Ara kararını veren mahkeme, IŞİD güya Türkiye emiri Kasım Güler ve IŞİD ’deri dosyası olan Gökhan Karademir ’in tanık olarak dinlenmesine, Kasım Güler ’in dosyasında 10 Ekim Ankara Tren Garı patlaması davasındaki sanıklara ait bilgi varsa bu bilginin dava dosyasına eklenmesine ve sanık Erman Ekici ’nin tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi. İHA

IŞİD' ’in sözde Türkiye emiri Kasım Güler ’in tanık olarak dinlenecek, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum