IŞİD'in finans kaynaklarına operasyon

IŞİD'in finans kaynaklarına operasyon, Gündem Haberleri.

IŞİD'in finans kaynaklarına operasyon
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 10:27
IŞİD'in finans kaynaklarına operasyon, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu göre yürütülen soruşturma çerçevesinde verilen talimatlara istinaden;

MASAK raporlarıyla tespit edilen banka hesap hareketleri, sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarıyla Ülkemizde ikamet eden ve Suriye ’deki çatışma bölgelerinde etkinlik yürüten IŞİD silahlı terör örgütü mensupları ile ailelerine, ‘infak, tevhide çağrı, kefaret, Suriye için, medrese infak yardımı, tutsak bacılar için yardım, darul erkam vs. ’ açıklamalarıyla örgütsel amaçlarla açılan banka hesap numaraları üzerinden nakdi yardımlarda bulunarak IŞİD silahlı terör örgütüne fiziksel kaynak temin etmek suretiyle terörizmin finansmanı suçunu işlediklerine dair deliller elde edilen tamamı Türk vatandaşı 18 şüphelinin, Ankara merkezli 12 ilde, 24 Haziran 2022 tarihinden itibaren eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına karar verildi.

Şüphelilerin 12 ’si yakalanmış olup diğer şüphelilerin yakalanması ile Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine yönelik işlemlere, Ankara İl Jandarma Komutanlığı Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edildiği bildirildi. (İHA)

IŞİD'in finans kaynaklarına operasyon, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. IŞİD'in finans kaynaklarına operasyon haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum