İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: "Nükleer müzakerelerde ABD'den gerçekçi yaklaşım bekliyoruz"

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Viyana'da nükleer müzakerelerin yeniden başlamasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Nükleer müzakerelerde ABD'den gerçekçi bir yaklaşım bekliyoruz" dedi.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: "Nükleer müzakerelerde ABD'den gerçekçi yaklaşım bekliyoruz"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 16:51
İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: “Nükleer müzakerelerde ABD’den gerçekçi yaklaşım bekliyoruz”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Viyana'da nükleer müzakerelerin yeniden başlamasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Nükleer müzakerelerde ABD'den gerçekçi bir yaklaşım bekliyoruz" dedi.
İran Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi'nin küresel ve bölgesel meseleleri ve ikili ilişkileri görüşmek üzere bir telefon görüşmesi yaptıkları belirtildi. İran'ın her zaman tek Çin politikasına bağlı olduğunu vurgulayan Abdullahiyan, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyaretini kınayarak, "İran olarak, tek Çin politikasını her iki tarafça da destekliyoruz. tarihi belgelerle ve bölgenin istikrarı için. Avusturya'nın başkenti Viyana'da ABD ile nükleer müzakerelerin yeniden başlamasına da değinen Abdullahiyan, "Nükleer müzakerelerde ABD'den gerçekçi bir yaklaşım bekliyoruz.
Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, İran'a tek Çin politikasını desteklediği için teşekkür etti ve uluslararası toplumun ABD'nin müdahaleci politikaları karşısında Çin'in toprak bütünlüğünü savunduğunu söyledi. Viyana müzakerelerinde taraflar arasında diplomasiyi savunduklarını kaydeden Yi, müzakerelerde İran'ın yaklaşımını desteklediklerini söyledi.

Detaylı bir şekilde, İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: “Nükleer müzakerelerde ABD’den gerçekçi yaklaşım bekliyoruz” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum