İran'dan İsrail'in Gazze Şeridine yönelik saldırılarına kınama

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi dün İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını kınayarak, “Bu saldırılar İsrail rejiminin bir katil ve çocukları işgalci olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ancak Gazze halkının direnişi bu çocuk öldürme rejiminin çöküşünü hızlandırıyor” dedi.

İran'dan İsrail'in Gazze Şeridine yönelik saldırılarına kınama
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:39
İran’dan İsrail’in Gazze Şeridine yönelik saldırılarına kınama, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi dün İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını kınayarak, “Bu saldırılar İsrail rejiminin bir katil ve çocukları işgalci olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ancak Gazze halkının direnişi bu çocuk öldürme rejiminin çöküşünü hızlandırıyor” dedi.
İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Corona virüsüyle mücadele için ulusal toplantıda konuşuyor. İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını kınayan lider, “İsrail Siyonist rejiminin katliamlarına karşı gösterilen direniş rejimin sonunu getirecektir. İsrail'in başlattığı saldırılarla işgalci ve cani bir rejim olduğunu gösterdiğini söyleyen Reisi, "Bu saldırılar İsrail rejiminin bir çocuk katili ve işgalci olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ancak Gazze halkının direnişi bu çocuk öldürme rejiminin çöküşünü hızlandırıyor.

"Direniş güçlerini destekliyoruz"
İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani, İsrail saldırılarına ilişkin şunları söyledi: Gereken ciddi cevabı uygun zamanda vereceğiz” dedi. Kaani, İsrail'in askeri ve güvenlik sisteminin büyük bir çöküşe girdiğini ve İran'ın direniş güçlerini desteklemeye devam edeceğini söyledi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayan Kaani, “ABD ve İsrail rejimine karşı mücadelede fedakarlıklarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Direniş güçlerini destekliyoruz” dedi.

Detaylı bir şekilde, İran’dan İsrail’in Gazze Şeridine yönelik saldırılarına kınama başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum