Irak'tan gelen kum fırtınası Türkiye'yi etkiledi

Irak'tan gelen kum fırtınası Türkiye'yi etkiledi, Gündem Haberleri.

Irak'tan gelen kum fırtınası Türkiye'yi etkiledi
Editör: 15Haber
24 Mayıs 2022 - 12:01
Irak'tan gelen kum fırtınası Türkiye'yi etkiledi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Şırnak ’ta Irak kaynaklı toz bulutunun etkisi özellikle sınıra yakın ilçelerde etkili olup, hayatı olumsuz etkilerken manzara mesafesi düştü. Kentin silüetini oluşturan Cudi Dağı toz bulutu yüzünden görülmez ışık halkası geldi. Belediyelere bağlı itfaiye ekipleri tozların daha da etkili olmaması için ana arterleri sürekli sulayarak tozların etkisini azaltmaya çalışıyor. Sabahleyin erken saatlerinde dışarı çıkan vatandaşların da maske taktığı gözlendi.

Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinde etkisini artıran toz bulutu sebebiyle vasıta ve evlerin balkonları tozla kaplandı. Yetkililer, gerekli olunmadıkça dışında çıkılmaması uyarısında bulundu.  (İHA)

Irak'tan gelen kum fırtınası Türkiye'yi etkiledi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Irak'tan gelen kum fırtınası Türkiye'yi etkiledi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum