Irak'ta Yeni Nesil Hareketi Partisi, yöneticilerinin gözaltına alındığını duyurdu

Irak'taki Yeni Nesil Hareket Partisi, hükümet karşıtı protesto çağrısının ardından milletvekilleri ve liderlerinin tutuklandığını duyurdu.

Irak'ta Yeni Nesil Hareketi Partisi, yöneticilerinin gözaltına alındığını duyurdu
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 23:47
Irak’ta Yeni Nesil Hareketi Partisi, yöneticilerinin gözaltına alındığını duyurdu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Irak'taki Yeni Nesil Hareket Partisi, hükümet karşıtı protesto çağrısının ardından milletvekilleri ve liderlerinin tutuklandığını duyurdu.

Irak'taki yeni nesil Hareketi'nin başkanı Şahsuvar Abdülvahid'in hükümeti protesto etme çağrısı üzerine çok sayıda gösterici Süleymaniye kentinde sokaklara döküldü. Güvenlik güçleri, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (KBY) reform talebiyle sokaklara dökülen protestocuları dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ve gerçek mühimmat kullandı. Yeni Nesil Hareketi lideri Şahsuvar Abdulvahid, hükümeti protesto çağrısının ardından milletvekillerinin ve kadroların tutuklandığını ve 30'dan fazla askeri aracın Süleymaniye'deki parti genel başkanlığını engellediğini duyurdu.

Sadr grubunun lideri Mukteda Sadr, Irak parlamentosunun feshedilmesi ve erken seçim yapılması çağrısını yineleyerek, parlamentonun feshedilmesinin ve erken seçimin halkın iradesi olduğunu vurguladı. Sadr, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, parlamentonun feshedilmesi çağrısına destek verenlere teşekkür ederek, "Irak'ı yolsuzluklardan ve siyasi partilerden kurtarmak için ciddi bir duruş sergilemenizi rica ediyorum. politik durum. ülkeye ve vatandaşlara zarar veren bir süreçtir. Talepler karşılanana kadar devrimin devam edeceğini herkes bilmeli” dedi.

Detaylı bir şekilde, Irak’ta Yeni Nesil Hareketi Partisi, yöneticilerinin gözaltına alındığını duyurdu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum