Irak, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıyı kınadı

Irak Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin'deki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını kınadı.

Irak, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıyı kınadı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 19:10
Irak, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıyı kınadı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Irak Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin'deki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını kınadı.

Irak Dışişleri Bakanlığı dün İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği ve 15 kişinin hayatını kaybettiği ve 125'ten fazla sivilin yaralandığı saldırılarını kınadı. Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Şahhaf tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Gazze Şeridi'nin çeşitli yerlerini hedef alan ve aralarında bir çocuğun da bulunduğu onlarca Filistinlinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan Siyonist saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sahhaf açıklamasında, "Siyonist rejimin uyguladığı şiddet, gerilimi tırmandıracak ve çözüm yolunu kapatacaktır" dedi.

Ölü sayısı artıyor
Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 5 yaşında bir çocuk ve 23 yaşında bir kadın olmak üzere 15'e yükseldiği, 125 sivil yaralandı.

Öte yandan İsrail ordusu, Filistin İslami Cihad Örgütü'nün saldırı tehditleri nedeniyle ablukaya alınan Gazze Şeridi'ne dün saldırı düzenlediğini duyurdu. İlk saldırılarda 2019 yılında göreve başlayan Başkomutan Tayseer Jabari'nin öldürüldüğü bildirildi.

Detaylı bir şekilde, Irak, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıyı kınadı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum