İngiltere Savunma Bakanı Wallace'den Kiev ziyareti , KİEV haberleri

Son Dakika KİEV haberleri: İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüşmek üzere Kiev’e ziyaret gerçekleştirdi.

İngiltere Savunma Bakanı Wallace'den Kiev ziyareti
, KİEV haberleri
Editör: Derya Demir
30 Eylül 2022 - 22:53
İngiltere Savunma Bakanı Wallace’den Kiev ziyareti , KİEV haberleri, KİEV İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüşmek üzere Kiev’e ziyaret gerçekleştirdi.
Rusya’nın Ukrayna’daki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini Rusya topraklarına katmasının ardından İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Ukraynalı mevkidaşı Oleksii Reznikov ile görüşmek üzere bu hafta Kiev’e gitti. Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ikilinin, Ukrayna’nın Rusya’nın işgalinden kurtulmak için verdiği savaşta atılacak sonraki adımlardan ve İngiltere’nin daha fazla ne gibi destek sağlayabileceği üzerine görüştüğü bildirildi.
Wallace sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ukrayna’ya daha fazla askeri yardımı görüşmek üzere bu hafta Kiev’de yakın arkadaşım Oleksii Reznikov’u ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum. Rus saldırganlığına karşı mücadelelerine desteğimiz güçleniyor ve 2023 ve sonrasında da devam edecek" dedi.
İngiltere Savunma Bakanı Wallace’den Kiev ziyareti

Detaylı bir şekilde, İngiltere Savunma Bakanı Wallace’den Kiev ziyareti , KİEV haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KİEV ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum