ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

ING Türkiye, 2022 yılının ilk yarısına ilişkin konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. %17,43 sermaye yeterlilik oranı ve toplam 98,7 milyar TL konsolide aktif büyüklüğü ile banka, Türkiye'de toplam 72,2 milyar TL kredi ile ekonomiye kaynak sağladı. 62,6 milyar TL nakit.

ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 19:58
ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: ING Türkiye, 2022 yılının ilk yarısına ilişkin konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. %17,43 sermaye yeterlilik oranı ve toplam 98,7 milyar TL konsolide aktif büyüklüğüne sahip banka, Türkiye'de toplam 72,2 milyar TL kredi ile ekonomiye kaynak sağladı. 62,6 milyar TL nakit.

ING Türkiye 2022 ilk yarı konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde ING Türkiye'nin sermaye yeterlilik rasyosu %17,43, konsolide aktif toplamı 98,7 milyar TL, vergi öncesi kârı ise 1,6 milyar TL olarak gerçekleşti. 30 Haziran 2022 itibarıyla bankanın toplam özkaynakları 11,9 milyar TL, mevduat toplamı 60,9 milyar TL'ye ulaşırken, ülke ekonomisine 62,6 milyar TL'si nakit olmak üzere toplam 72,2 milyar TL kredi desteği sağladı. .

"Sağlam sermaye yapımız sayesinde mali tablolarımızda iyi sonuçlar alıyoruz"
Yılın ilk yarısını değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Küresel enflasyonun ön planda olduğu ve çalkantılı etkilerin ön planda olduğu bir dönemde müşterilerimize, paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza destek olmaya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bölgemizdeki çalkantıların bir kısmı küresel ekonomide hissediliyor. Sağlam sermaye yapımız sayesinde mali tablolarımızda iyi sonuçlar alıyoruz. Sonuç olarak, mevduatımızı yılsonuna göre %16 oranında artırdık ve aktif büyüklüğümüzde yılsonuna göre %11'lik bir artış kaydettik. Ayrıca ülke ekonomisine verdiğimiz kredi desteğimizi yılsonuna göre %14 oranında artırdık.

“Şirketlerin hayatını kolaylaştırmak için dijital ve esnek hizmetler geliştiriyoruz”
Dijital liderlik yolunda güçlü adımlar atmaya devam ettiklerini vurgulayan Gökgöz, "Şube ve kalıplara uymayan bankacılık anlayışımız doğrultusunda işletmelerin hayatını kolaylaştıracak dijital ve esnek hizmetler geliştirmeye devam ediyoruz. Bireysel işletmelere ING üyesi olabilmeleri için uçtan uca dijital bir deneyim sunuyoruz ve bu hizmeti veren öncü kurumlar arasında yer alıyoruz. Ayrıca işletmelere kesintisiz destek olmak ve nakit akışı ihtiyaçlarını karşılamak için ING KOBİ Anında Kredi ile dijital kanallarımız üzerinden kredi imkanları sunuyoruz. Ayrıca ticari işletmelerin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla iş ortaklıkları kuruyoruz. Son olarak Hepsiburada ile işbirliğimiz kapsamında Hepsipartner İş Ortağı platformunda yer alan satıcılara ek avantajlar sunuyoruz.

“300 milyon Euro'luk sürdürülebilirlikle ilgili sendikasyon anlaşmasını %100 yeniledik”
Sürdürülebilir bir dünya hedefine doğru yol aldıklarını belirten Gökgöz, "Sürdürülebilirlik alanında öncü adımlar atan bir grubun parçası olarak sürdürülebilir bir gelecek inşa etme hedefi için çalışıyoruz. uluslararası tecrübe ve uzmanlığı ülkemize kazandırdık.Bunu akılda tutarak, bankamızın sürdürülebilirlikle bağlantılı ilk sendikasyon kredisi olan geçen yıl gerçekleştirdiğimiz 300 milyon euro tutarındaki işlemi yeniledik, %100 inanıyoruz. bu işlemin sağlayacağı kaynağın hem müşterilerimize hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağını taahhüt ederiz.

“Çalışanlarımızı desteklemeye ve dayanıklılık dünyamızı genişletmeye öncelik veriyoruz”
Çalışan mutluluğu için esnekliği ve yenilikçiliği başarının anahtarı olarak gördüklerini belirten Gökgöz, “Çalışanlarımıza destek olmak şu anda önceliklerimizden biri. Bu kapsamda esnek çalışma koşullarında öncü olan ING olarak, çalışanlarımız için esneklik dünyamızı genişletmeye devam ediyoruz. Esnek çalışma modelleri ile sektörde fark yaratan yeniliklere imza atan bir kurum olarak, Flexi Kariyer ve Flexi İzin gibi yenilikçi uygulamalarımız ile esnekliği sadece çalışma modelleriyle sınırlandırmıyor, global olarak İK'mıza yansıtıyoruz. pratikler."

Banka, dijitalleşme vizyonu doğrultusunda ING Mobil'e daha kolay bankacılık deneyimi yaşatmak için yeni özellikler eklemeye devam etmiş ve kullanıcılarına ING Mobil üzerinden İstanbulkart'a bakiye yükleme olanağı sunmuştur.
ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Detaylı bir şekilde, ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum