İnce: Kamu İhale Kanunu değiştirilmeli

İnce: Kamu İhale Kanunu değiştirilmeli, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Niğde ziyaretinin arkasından Nevşehir ’e geçti.

İnce: Kamu İhale Kanunu değiştirilmeli
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 19:08
İnce: Kamu İhale Kanunu değiştirilmeli,

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Niğde ziyaretinin arkasından Nevşehir ’e geçti. İnce, PKK ’lı teröristle fotoğraf çektiren HDP Milletvekili Semra Güzel ’e tepki göstererek, “Bir milletvekilinin teröristle fotoğrafı olmaz. Sokakta çekilen fotoğrafın günahı yoktur. Kimse kim olduğunu bilmez. Ama özel mekanlarda birlikte olduğunuz, buluştuğunuz fotoğraf varsa sorun vardır. Teröristle fotoğraf çektiren kınanıyor da FETÖ ’cülerle çekineni neden kınamıyorsunuz? Bizim mantığımıza kadar IŞİD, PKK, FETÖ ile hiçbir milletvekili fotoğraf çektirmemelidir. Terörist teröristtir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a sesleniyorum. Senin kaç bakanın, milletvekilinin ve belediye başkanının FETÖ ’cülerle çektirdiği resim var” diye konuştu.

“DEMOKRASİ OLMAZSA TURİZMDE NİTELİK OLMAZ”

İnce, Türkiye ’de turizmin beş yıldızlı olması için 5 yıldızlı demokrasinin olması gerektiğini kaydederek, “Bir turizm bölgesindeyiz. Turizmi geliştirmek istiyorsak, her sene 100 milyar turist istiyorsak 5 yıldızlı demokrasi lüzumlu. 5 yıldır demokrasi olmadan 5 yıldızlı turizm olmaz. Demokrasi olmazsa turizmde nitelik olmaz. 20 yılın sonunda idareli çöküntü ile karşı karşıyayız. Devletin yaptığı taktik eşeği önce kaybetmek sonradan buldurma taktiğidir. Bunu yaparken Faize hibe diyen, caiz diyen, din adamı görünümlüleri yanlarına almışlar. Tanımlama yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“KAMU İHALE KANUNU DEĞİŞTİRİLMELİ”

Meclis ’teki partilerin Define ’den aldığı yardıma değinen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Madem kriz ortamındayız, hiçbir siyasi parti Hazine yardımı almasın. Tercih için de takviye parası almasınlar. Bu para yoksul fukaraya verilsin.

* Ülkede sorunların çözülmesi için yargıdan başlatmak gerekir. Ulus İhale Kanunu değiştirilmeli. Biz kimsesiz iktidar olduğumuzda öncelikli sektörlerimiz olacak. Turizm bunlardan birisi. Dijital teknoloji, savunma sanayi ve dokuma önceliklerimiz olacak. Türkiye ’nin dört bir yanına yazılım yerleri kuracağız. DHA

İnce: Kamu İhale Kanunu değiştirilmeli, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum