İnce: Erdoğan 'ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur

İnce: Erdoğan ’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur, Gündem Haberleri.

İnce: Erdoğan 'ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 17:17
İnce: Erdoğan ’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Hatay Dörtyol ’da dolmuş esnafıyla bir araya geldi. Dolmuş esnafıyla nehir içen İnce, esnafın sorunlarını dinledi. Esnafa ekonomik sorunların nedenini çözümüyle birlikte anlatan İnce, iktidara yüklendi.

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlarla başlayan sohbette esnaflara dolmuş ücretini soran İnce, “Geçen yıl dolmuş ücreti 13 liraydı bu yıl 18 oldu” yanıtı üstüne “Akaryakıt 4 kat artarken bu meslek yürümez” dedi.

“TÜRKİYE ’NİN EN BÜYÜK FAİZCİSİ ERDOĞANDIR”

İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye ’de emekçi zorda, emekli zorda, işsiz zorda, öğrenci zorda. Üniversite kantininde sordum çocuklara en büyük sorun ne dedim? Karnımızı doyuramıyoruz dediler. Peki 2022 ’nin birincil üç ayında en fazla kâr eden sektör hangisi? Bankalar. Ne kadar artırmışlar kârlarını, yüzde 235. Yüzde 1000 kar eden banka var.

Bu bankalara bu parayı Erdoğan verdi. Merkez Bankası ’ndan aldı yüzde 14 faizle parayı, yüzde 24 faizle sattı. Aradaki farkı memur, çiftlik sahibi, emekli, esnaf ödüyor. Bankaların kasası para doldu. Yüzde 235 büyüdüler.

Milletin cebinden bu paraları alıp, bankaların kasasına koyan Erdoğan ’dır. Türkiye ’nin en büyük faizcisinin adı Erdoğan ’dır. Daha Sonra millete dönüyor nas diyor. Sizi işletiyor, kandırıyor sizi. Size önerim bu iktidarı da bu muhalefeti de gönderin. Yepyeni bir parti var Memleket Partisi. Gelin bunları beraber gönderelim.

ÜRETMEDEN OLMAZ

Üretmeden olmaz, tarladan, seradan başlamazsan, Rusya ’dan Ukrayna ’dan buğday alırsan olmaz. Onun için Türkiye ’nin yeni bir çıkışa ihtiyacı var. Yakında şeker yerine Amerikan darı şurubunu dayayacaklar millete.

Peynir fiyatlarını iki ay sonradan göreceksiniz. Şu aylar Kars ’ta, Trakya ’da, Erzincan ’da peynir yapılır. şu anda peynir yapamıyorlar neden çünkü süt değil. Süt ineklerini kestiler. Niçin kestiler? Çünkü yem pahalı.

FAİZ HARAMSA ÇİFTÇİDEN ESNAFTAN NEDEN FAİZ ALIYORSUN?

23 milyon ton buğday tüketiyoruz. 17 milyon ton üretiyoruz. çok eskiden satıyorduk. 6 milyon ton buğdayı dıştan alıyoruz. Türk çiftçisinden 2.25 liraya aldılar. Ukraynalı ’dan 6 liraya aldılar. Yazık günah bu millete.

Beceriksiz, kibirli, millete yalan söylüyor. Sonradan da dönüyor millete faiz haram. Faiz haramsa neden çiftçiden faiz alıyorsun? Öğrencinin kredi borcundan, esnafın kredisinden neden faiz alıyorsun o vakit.

Yüzde 19 faiz haram da yüzde 14 faiz helal mi? Bu ırk kendi kararını kendi verecek. Daha önce söylemiştim. Erdoğan yeniden seçilirse dolar 10 lira olur dedim. Seçildi 15 lira oldu. Erdoğan ’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur. Bunu yollamak lüzumlu. Memlekete hayır gelmez bundan artık.”

İnce: Erdoğan ’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum