İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığına neden karşı çıkıyor? Kılıçdaroğlu, CHP'yi bekleyen tehlikeye işaret etti

İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığına neden karşı çıkıyor? Kılıçdaroğlu, CHP'yi bekleyen tehlikeye işaret etti, Muharrem Sarıkaya'nın moderatörlüğünde Haber türk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirm.

İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığına neden karşı çıkıyor? Kılıçdaroğlu, CHP'yi bekleyen tehlikeye işaret etti
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 15:30
İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığına neden karşı çıkıyor? Kılıçdaroğlu, CHP'yi bekleyen tehlikeye işaret etti,

Muharrem Sarıkaya'nın moderatörlüğünde Haber türk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

"SÖZLERİ YERİNE GETİRECEKSİNİZ"

Kılıçdaroğlu'na Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı soruldu. İki ismin adaylığıyla ilgili Ankara ve İstanbul'daki belediye meclis çoğunluğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, "Bizim iki büyükşehir belediyesinde Ankara ve İstanbul'da meclis çoğunluğumuz yok. En esas sorunlarımızdan birisi o. Siz eğer belediye başkanı olarak seçilmişseniz, bir takım sözler vermişseniz o sözleri yerine getireceksiniz." yanıtını verdi.

"TOPLUM NASIL BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYOR, BUNA GÖRMEK LAZIM"

Cumhurbaşkanlığının bir kişiye bağlananın yanlış olduğunu ifade eden CHP Lideri, "Cumhurbaşkanlığı bir kişiye endekslenemez. Kurala, devlet aklına, bilgiye endekslenir. Toplum nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor, buna bakmamız lüzumlu. Ben milletin sağduyusuna güveniyorum. İttifak nasıl bir cumhurbaşkanı adayı olmasını istiyor. O da fazla kayda değer. Bir anlamda Türkiye'yi selamete çıkaracak ve baştan yapı edecek, altını özellikle çizeyim bir anlayışa ihtiyacımız var. Milli kurtuluş savaşında nasıl taraflar bir araya geldiyse. Derhal bozulan devlet çarkının her tarafta inşa edilmesi lüzumlu. Katı ideolojinin haricen, çağdaşlığı, demokrasiyi misal alarak. Herkesi kucaklayarak yapı edilmesi lazım. Bu sistem Türkiye'yi felakete götürüyor. Bu sistemin Türkiye'de ciddi bir beka sorunu yaratacağını söyleyen kişiyim." dedi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığına neden karşı çıkıyor? Kılıçdaroğlu, CHP'yi bekleyen tehlikeye işaret etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum