İmamoğlu 'ndan tepki: Bir imzanın esirgenmesini çözemiyorum

İmamoğlu ’ndan tepki: Bir imzanın esirgenmesini çözemiyorum, Gündem Haberleri.

İmamoğlu 'ndan tepki: Bir imzanın esirgenmesini çözemiyorum
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 15:00
İmamoğlu ’ndan tepki: Bir imzanın esirgenmesini çözemiyorum, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beylikdüzü-Avcılar arasındaki trafik sıkışıklığını büyük oranda giderecek, Haramidere Ambarlı Caddesi-Liman Yolu Caddesi kesişimi yol ve kavşak projesini tamamladı.

Yol ve kavşak açılışı için düzenlenen törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul iki kıtaya yayılan bir şehir ve çok yoğun bir kentsel hareketlilik yaşıyor. böylece de kronikleşmiş, fakat lokal, ama yöresel, lakin İstanbul ’un geneliyle alakalı, uzun yıllara dayanan bir trafik sorunuyla karşısında karşıyayız. Huzurlu bir kent arzusu içerisindeyiz. Bu anlamda göreve geldiğimiz günden bugüne trafiği rahatlatmak adına, birçok çalışmayı harekete geçirdik, tamamladık ve devam ediyoruz işimize” dedi.

İmamoğlu, bu kapsamda Başakşehir, Silivri Selimpaşa, Tuzla ve Bostancı gibi bölgelerde yaptıkları kavşak çalışmalarını misal verdi. Hedeflerinin İstanbul ’daki trafiği rahatlatmak olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, konunun tüm paydaşlarıyla birlikte şehirsel hareketlilik odaklı bir çalışma yürüttüklerinin altını çizdi.

“MİLLETİMİZ GEREKLİ CEVABI VERECEK”

Kentin batı yakasındaki ilçelerden Esenyurt, Beylikdüzü ve Avcılar ’ın, yaklaşık 3,5 milyonluk bir nüfusu barındırdığına uyarı çeken İmamoğlu, alan için yaşamsal önemdeki Esenyurt-Mahmutbey metro hattındaki çalışmaların sürdüğü söyledi.

İstanbul ’un en yüksek maliyetli projesi olan hattın; Küçükçekmece, Başakşehir, Avcılar ve Esenyurt ilçelerinden geçtiğini andıran İmamoğlu, “Hattı natürel onu orada bırakmadık. Esenyurt Meydanı ’ndan yine Avcılar ’a getiriyoruz ve D-100 Karayolu üzerinden, hemen Parseller ’in daha alçak bölümünde yer alan duraktan Beylikdüzü-Sefaköy hattıyla da birleştiriyoruz” dedi.

Alan için takriben 20 yıldır konuşulan İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü metro hattı için bekledikleri bakanlık onayının hala çıkmamış olmasını eleştiren İmamoğlu, “Bu hattın hâlâ bakanlıkta rafta tutulmasının, bir imzanın esirgenmesinin, yolculuğun hızlanmasının önüne engel konulmasının anlamsızlığını zihnimde çözemiyorum. Yani bu akıl tutulmasıyla ilgili, yorum deha yapacak bir durumda değilim. Ne diyeyim? Allah ’a havale ediyorum. Lakin söyleyeyim. Allah ’a havalemizin de maksimum bir senesi kaldı. Ondan daha sonra milletimiz gerekli cevabı verecek” dedi.

İmamoğlu ’ndan tepki: Bir imzanın esirgenmesini çözemiyorum, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İmamoğlu ’ndan tepki: Bir imzanın esirgenmesini çözemiyorum haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum