İmamoğlu'ndan 'taksi' çıkışı: Bu şehre yakışmıyor

İmamoğlu'ndan 'taksi' çıkışı: Bu şehre yakışmıyor, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Miras ekiplerinin Fatih ve Beyoğlu ilçelerindeki tarihi alanlarda yaptığı restorasyon çalışmalarını denetledi. İmamoğlu; Fatih Cibali ’deki Seyyid-i Ve.

İmamoğlu'ndan 'taksi' çıkışı: Bu şehre yakışmıyor
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 16:11
İmamoğlu'ndan 'taksi' çıkışı: Bu şehre yakışmıyor,

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Miras ekiplerinin Fatih ve Beyoğlu ilçelerindeki tarihi alanlarda yaptığı restorasyon çalışmalarını denetledi.

İmamoğlu; Fatih Cibali ’deki Seyyid-i Velayet Türbesi ve Asude Hatun Türbesi, Balat ’taki Ceneviz Evi ile Beyoğlu Şahkulu Mahallesi ’ndeki Metro Han ’ı ziyaret etti.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel ve İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ’den çalışmalarla ilgili bilgi bölge İmamoğlu, tarihi yarımada ve Haliç kıyılarındaki çalışmalarla ilgili değerlendirmesini de Ceneviz Evi ’nin, restore edilen çatısında yaptı.

“Doğaüstü güzellikleri İstanbulluya hazırlamak üzereyiz” diyen İmamoğlu, “Haliç, bundan böyle böyle bir sanat havzasına dönüyor. Günün sonunda bu restorasyonların amacı; bu tarihi alanları, İstanbul ’un gerçek değerini, bütün dünyaya dahi gösterme ve hissettirmek. Umuyorum çabucak bu güzellikleri İstanbul ’a kazandırırız; neşeyle misafirlerimizi güzel İstanbul ’umuzda ağırlamaya devam ederiz” şeklinde konuştu.

MAHALLE PAZARINA UĞRADI

İmamoğlu, Cibali ’deki türbe ziyaretleri esnasında, bölgedeki semt pazarına da uğradı. Pazarcı esnafına bahtı açık işler dileklerini ileten İmamoğlu, alışveriş yapan vatandaşlardan gelen ekonomik krizle ilgili şikayetlerini de dinledi.

TAKSİ MESAJI: BU İŞİN DÜZENLİ BİR ZEMİNE OTURMASI LAZIM

Yol üzerinde karşılaştığı bir taksi şoförüyle de sohbet eden İmamoğlu, şu açıklamayı yaptı:

* Senin plaka sahibin, senin gibi beyefendi bir esnaf bulmuş. Misafir Etme etmiş, sen de bu işi yapıyorsun.

* bir de var ki; plakanın sahibi belirli yok, bilmem ne belirlenmiş değil. Bir kontrol ediyoruz; bir yere dek.

*Denetliyoruz; bir yere dek. Bu işin düzenli bir zemine oturması lazım. Benim, sizin hakkınızı vermede nasıl ileri durduğumu cümbür cemaat görüyor.

* Ahali, size 3-5 kuruş zammı baskı görürken, biz ısrarla diyoruz fakat; ‘Dost, bu adamın tekeri dönmez. ’

* İşin bir boyutu bu lakin esas boyutu şu: Bir Takım AVM ’lerin önünde 100 dolar veren, taksiye biniyor. Böyle bir alçaklık olur mu? Olmaz. Sen de burada iş bekliyorsun.

* O bakımdan, bu işin bir düzene, intizama kavuşması için uğraş ediyoruz. Desek ama; ‘Ben acilen İBB namına taksi plakası satacağım. ’ Düşünelim ki, o işin içinde bir rant var.

*Ben diyorum fakat, ‘İBB, işletecek. ’ Ne yapacağım? Senin gibi sürükleyici esnafları bulup, orada iş vereceğim. Başka bir şey değil ama.

 “DÜNYANIN MAKSIMUM ŞİKAYET BÖLGE VE ŞEHRİNE YAKIŞMAYAN TAKSİSİ BİZDE”

Taksicinin İmamoğlu ’na yanıtı, “Bizim meselemiz şu sürücü olarak: Ben bu arabada çalışıyor muyum? Ben bu arabada çalışıp, aylığımı alayım. Kaç para kazanıyorsam onu vereyim. Benim de cebime para girsin” oldu. “Benim de arzum o” diyen İmamoğlu, “Dünyayı geziyoruz. Dünyanın azami şikayet bölge ve şehrine yakışmayan taksisi bizde. Senin mal sahibin, şu arabayı sana veriyorsa, olmaz yani. Plakası 3,5 milyon lira, taksi, içine binilmeyecek taksi. Düzelteceğiz” biçiminde konuştu. Taksici de İmamoğlu ’n, “Doğru söylüyorsunuz” karşılığını verdi.

İmamoğlu'ndan 'taksi' çıkışı: Bu şehre yakışmıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum