İmamoğlu 'ndan Nesin Vakfı 'na destek ziyareti

İmamoğlu ’ndan Nesin Vakfı ’na destek ziyareti, Gündem Haberleri.

İmamoğlu 'ndan Nesin Vakfı 'na destek ziyareti
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 17:32
İmamoğlu ’ndan Nesin Vakfı ’na destek ziyareti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Aziz Nesin ’in kurucusu olduğu Nesin Vakfı ’nın banka hesapları bir ay önce İstanbul Valiliği  kadar izinsiz bağış toplandığı gerekçesi ile bloke edilmişti. Konuyu sosyal ağ hesabından duyuran Ali Nesin “Valilik banka hesaplarımızı bloke etti. Bu Vakıf ’ta maaşlı çalışan var, okuyan, beslenen çocuk var demeden, acımasızca… Bir yere kaçtığımız, kaçacağımız da yok, devlet istediği süre istediğini alır zaten. Banka hesaplarımızı kalıplamak en hafif deyimle oysa hoyratça bir tavır olabilir” demişti. Nesin, kararın Çatalca ’daki Nesin Vakfı ’nın yanına taşınan Rabıta Vakfı ile yaşadıkları sorunlarla benzer olduğunu söylemişti.

“VAKFIN ÖNÜNE KONAN ENGELLER KALDIRILMALI”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da banka hesapları bloke edilen Nesin Vakfı ’na takviye ziyaretinde bulundu. İmamoğlu sosyal medya hesabından duyurduğu ziyaretiyle ilgili “Çocukların eğitimi için fazla değerli çalışmalar yapan Nesin Vakfı ’nı ziyaret ettik. Hiçbir ayrım yapmadan, eğitim olanağından yoksun kalmış çocuklara sevgi dolu bir yuvada eğitim veriyorlar. Vakfımızın önüne konan suni engellerin bir lahza evvel kaldırılması dürüst olacaktır” dedi.

İmamoğlu ’ndan Nesin Vakfı ’na destek ziyareti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum