İmamoğlu 'dan Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman mesajı

İmamoğlu ’dan Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman mesajı, Gündem Haberleri.

İmamoğlu 'dan Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman mesajı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 15:03
İmamoğlu ’dan Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman mesajı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Zeytinburnu Belediyesi, uzun yıllar İstanbul ’da dericiliğin merkezi sayılan ve 1988-1992 yılları aralarında yerel yönetimlerce yıkılan Kazlıçeşme Meydanı ’ndaki 30 yıllık imar sorununu çözdü. “Kazlıçeşme Tapu Dağıtım Töreni”, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Törende bir tavır yapan İmamoğlu, şehir planlamasının kayda değer bir konu olduğuna vurgu yaptı.

“İSTANBUL İYİ BİR SINAV VERMEDİ”

İmamoğlu,  “Şehrimiz, 60-70 takvim bir geçmişi ele aldığımızda iyi bir sınav verememiştir. Bu anlamda tabii oysa iyi çabalar olmuştur, üstün çabalar ortaya konmuştur. Her siyasi dönem elinden gelenin iyisini yapma gayretinde olmuştur fakat bugün şehrimizin planlamayla ilgili süreci, hepimizi rahatsız eden ve keyiflendiremeyen unsurlarla eleştirilir bir durumda” dedi.

“TAAHHÜDÜMÜZÜ ÜÇ YILDA YERİNE GETİRDİK”

Göreve geldikleri andan itibaren, şehir halkı planlaması alanında ciddi adımlar attıklarını aktaran İmamoğlu, süreci katılımcı ve saydam bir biçimde yürüttüklerinin altını çizdi. İmamoğlu “Taahhüdümüzü üç sene baştan başa yerine getirmenin de yine keyfini yaşıyorum. Biz, katiyen kişisel bir talebi ya da bireysel bir grubun rantı üzerinden tek bir talebi dahi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi ’ne taşımadık. Bunu hepinizin huzurunda söylemek isterim” diye konuştu. 3 yıllık devir süreleri her tarafında Avcılar Yeşilkent, Ataşehir, İçerenköy, Kayışdağı, İnönü, Küçükbakkalköy mahalleleri, Çekmeköy ’ün merkezi, Pendik Kavakpınar, Çınardere mahalleleri ve Silivri ’de imar sorunlarını çözdüklerini anlatan İmamoğlu, Bakırköy, Esenyurt, Eyüpsultan, Kemerburgaz, Kadıköy Acıbadem, Şişli merkez, Sarıyer, Üsküdar, Ümraniye, Alibeyköy, Ferhatpaşa, Kartal ’ın kuzeyi gibi bölgelerde de çözüme yakın olduklarını aktardı.

“TAYFUN KAHRAMAN ’A HEDİYE EDİYORUM”

İBB ’nin ilgili bütün yöneticileri ve birimleriyle etkili bir şehircilik grubu olduğuna uyarı çeken İmamoğlu, “Bu anlamda bütün yol arkadaşlarıma, ekip arkadaşlarıma, bu işlem adına, İstanbullular namına keza teşekkürlerimi bildiri ediyor keza de bu başarılarını fazla sevgili yol arkadaşım Tayfun Kahraman ’a armağan ediyorum” diye konuştu.

“BUNUN GURURU HEPİMİZİN”

Kazlıçeşme ’de 30 takvim süreci sona erdirmenin keyfini yaşadıklarını belirten İmamoğlu, “Burada fazla ciddi anlamda bir mülkiyet sorunu çözüme kavuşmuştur. Bini aşkın sayıda insanın içinde olduğu bir sürecin, sulh ile kabulü ile bir tapuya dönüşmesini sağladık. Burada olur ya de yıllarını buraya bağlamış ve bekleyen insanlarımız olduğunu görüyorum. Burada çoğu kamu kurumunun, şahısların o şeffaflık ortamına gösterdiği saygıyla ve iş birliğiyle yürüttüğü süreci kutlamak gerekli” biçiminde konuştu.

“SORUNUN DEĞİL, ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLDUK”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ise konuşmasında, “30 yıl süren bir serencamın; itirazlarla, iptallerle doymuş bir serencamın mutlu zamanına geldik. Ben de kuşkusuz mutluyum. Bu süreçte, bu problemin çözümü için, buradaki adalet sahiplerinin, maliklerin probleminin çözümü için; sorunun yok, çözümün bir parçası olmanın huzuru içinde buradayım” dedi. İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün de konuşmasında bölgede yaptıkları çalışmaları detaylarıyla anlattı.

“EN MUTLU GÜNÜMÜZ”

Konuşmaların arkasından İmamoğlu ve Arısoy, sembolik olarak 6 yargı sahibine tapularını teslim etti. Adalet sahipleri adına konuşan Figen Öztemir, “Çok mutluyum. 30 yıl dile kolay. Ben, uzun yıllar Türkiye Cilt Sanayicileri Dernek Başkanlığı yapmış, Kazlıçeşme ve cilt sanayii için çok çalışmış Cezmi Öztemir ’in kızıyım. Babamın hayatta olup, bugün burada olmasını çok isterdim. Arsalarımızın 30 yıldır çözülemeyen problemlerimize 2 sene içinde çözüm bulan, arsalarımızı imara açan, yeni tapularımızı belirlemek için çalışan, başta Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ’na ve emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni tapusuna kavuşan hak sahibi İlhami Yüksel de “Sayın Başkan Ekrem İmamoğlu hemşerim, demokrasiyle yönetilebilmek için nasıl bir yol peşine düşüp takip etmemiz gerektiğini, bize çok hoş anlattı. Fazla teşekkür ediyorum. Ben, 51 yaşındaydım bu yıkımlar başladığında, acilen 83 yaşına geldim. En mutlu günümü yaşıyorum” diye konuştu. Törenle birlikte toplam 550 hissedar, yeni tapularına kavuşmuş oldu. Törende İmamoğlu ’na, İBB CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ve İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar da eşlik etti.

İmamoğlu ’dan Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman mesajı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum