İlçe tam ortasındaki ormanı imara açtılar

AKP’li Boyabat Belediyesi Ağustos ayı ilk meclis toplantısında, ilçe güvenlik müdürlüğü binası gerisinde bulunan ve belediyeye ait 13 dönümlük ormanlık alanın imara açılması gündeme getirildi. AKP’li meclis üyeleri ağaçlık alanın imara açılarak Emniyet Genel M.

İlçe tam ortasındaki ormanı imara açtılar
Editör: 15Haber
08 Ağustos 2021 - 12:46

AKP’li Boyabat Belediyesi Ağustos ayı ilk meclis toplantısında, ilçe güvenlik müdürlüğü binası gerisinde bulunan ve belediyeye ait 13 dönümlük ormanlık alanın imara açılması gündeme getirildi.

AKP’li meclis üyeleri ağaçlık alanın imara açılarak Emniyet Genel Müdürlüğüne yeni bina ve aşağıda yerel yer alan lojman yapılması için devredileceğini belirterek oylama yapıldı.

CHP ve İYİ partili meclis üyeleri yeni hizmet binası ve lojmanların diğer bir yere yapılabileceğini belirterek red oyu verdi. Fakat AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla 13 dönümlük ağaçlık alan imara açıldı.

EMNİYET BİNASI İÇİN DAHA YERINDE YERLER VAR

Belediye meclisinden meydana çıkan kararı eleştiren İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanı Mithat Mor, ormanlık alanın ilçenin tam ortasında bulunduğunu ve vatandaşların yürüyüş yaptığı ormanlık alanın imara açılmasına karşı çıktı.

Yeni Emniyet Müdürlüğü binası yapılmasına karşı olmadıklarını dile getiren Mor, “Ülkenin güneyinde ormanlar yanarken, kuzeyde var olan ormanların değil edilmesini anlamak mümkün değil. Ormanları koruyalım diyorlar fakat imara açıyorlar. Emniyetimizin yeni binaya ihtiyacı varsa, bu şehir açık havada bir yere yapılabilir. Bu bölge ilçemiz merkezinde kalan nadir ormanlık alanlardandır. Biz partimiz ve meclis grubumuz olarak bu bölgedeki ağaçların kesilmesini istemiyoruz ve sonuna kadar buna karşıyız” dedi.

MANTIK VE VİCDAN KADINSI BİR KARAR

İlçede ağaçları kesmeden yapı ve tesis yapılacak çok yer olduğunu gösteren Mithat Mor, “Ülkemizde son günlerde çıkan ve canımızı, ciğerimizi yakan orman yangınlarıyla bir ağacın bile ne kadar kayda değer olduğu gerçeği bir kez daha anlaşılırken, bugün bu uygun olmayan kararı olmak epeyce mantık ve vicdan dışı bir harekettir. bununla birlikte ilçemize ve tabiata yapılmış bir ihanettir. Biz kahramanca vatanımızı ve bizlerin güvenliğini savunan güvenlik güçlerimiz için lojman veya tesis yapılmasına katiyen aleyhinde değiliz. Fakat yer ve konum itibarıyla ormanlık olan bu alanda ağaç katliamı yapılarak yapı yapı edilmesi muhakkak uygun değildir, yanlıştır. Bu affedilemez bir kusur ve ağaç kıyımıdır, hatta cinayettir. Boyabat’ta Emniyet Müdürlüğü yapılabilecek bir fazla yer ve yapı vardır. Bunlar değerlendirilebilir” diye konuştu.

Kanal İstanbul güzergahındaki dev arazinin imar planları iptal edildi, bakanlık jet hızıyla yeni plan yaptı İlginizi Çekebilir Kanal İstanbul güzergahındaki dev arazinin imar planları iptal edildi, bakanlık jet hızıyla yeni plan yaptı Özgür Özel'den Erdoğan'a dikey mimari eleştirisi İlginizi Çekebilir Hür Özel'den Erdoğan'a dikey mimari eleştirisi Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum