İl Özel İdare ek binası için çalışmalar başladı

Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, İl Özel İdaresi'nin yeni ek binasının yıl başında hizmete açılacağını duyurdu.

İl Özel İdare ek binası için çalışmalar başladı
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:24
İl Özel İdare ek binası için çalışmalar başladı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, İl Özel İdaresi'nin yeni ek binasının yıl başında hizmete açılacağını duyurdu.
Zonguldak'ta 12 katlı iş merkezinde faaliyet gösteren il özel idare binasının bazı katları Kardeşler köyüne taşındı.
Kalan katların taşınması kapsamında Kardeşler Köyü'nde mevcut binaların yanında yeni bir ek bina için çalışmalara başlandı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, çalışmaları yerinde inceleyerek fikir verdi.
Karayılmaz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Şu andan itibaren inşaatımızın başladığını görebilirsiniz. Biliyorsunuz, 2005 yılında Köy Hizmetleri ve Özel İdare'nin birleşmesi ile iki kurum aynı işi yapmaya başladı ama fiziki mekansal bir ayrım oldu. Buraya iki yıl önce on iki kattan taşındık. Sadece bir Meclis binamız kaldı ve hemen ihaleyi çıkardık. İhale sonuçlanmış olup, inşaatımızın temel ve dolgu işleri herhangi bir işlem yapılmadan hızla tamamlanmak üzeredir. Altta 141 friksiyon kazık dediğimiz fore kazık sistemi var, üstte iki katlı bir bina yaparak zemini sağlamlaştırıp yan tarafta bina ana bünyemize dahil ederek burada hizmet vermeyi hedefliyoruz. Asıl sebep her ay gelip görmeniz, bize yakışmayan bir yapıydı, arada kolonlar vardı, inşallah müteahhit ile yılbaşına kadar sürekli irtibat halindeyizdir, sürekli kontrol ederiz. farklı katlarından birkaç oda, kendi birimlerimizin bir kısmı burada olacak, il meclisimizin grup odaları da dahil olmak üzere güzel bir tesis, inşallah 2022 bitince güzel bir tesisat olarak açarız. Serbest bırakacağımız yeri yeniden değerlendirip satışa sunacağız. Bu bina bizim işimize yaramaz. Onu satışa çıkaracağız ve kat kat satacağız, biliyorsunuz zaten bir kat sattık, diğer katları da yakında satışa çıkaracağız. Binanın toplam maliyeti 11 milyon TL civarında.
İl Özel İdare ek binası için çalışmalar başladı
İl Özel İdare ek binası için çalışmalar başladı
İl Özel İdare ek binası için çalışmalar başladı

Detaylı bir şekilde, İl Özel İdare ek binası için çalışmalar başladı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum