İkna yoluyla teslim olan terörist Batman'da ailesiyle buluşturuldu

İkna yoluyla teslim olan ve Batman'da ailesine kavuşan PKK'lı terörist, terör örgütünün içindekileri anlattı.

İkna yoluyla teslim olan terörist Batman'da ailesiyle buluşturuldu
Editör: 15Haber
07 Ağustos 2022 - 01:11 - Güncelleme: 07 Ağustos 2022 - 03:40
İkna yoluyla teslim olan terörist Batman’da ailesiyle buluşturuldu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İkna yoluyla teslim olan ve Batman'da ailesine kavuşan PKK'lı terörist, terör örgütünün içindekileri anlattı.
Batman Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarının teslim edilmesi amacıyla Batman İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarına teslim edilmek istendiği belirtildi. 2021-2022 yılları arasında silahlı terör örgütüne katılan kişiler ve aileleri arasında bilgilendirme, önleme ve ikna çalışmaları. Açıklamada, terör örgütüne 1999 yılında katılan ve üzerinde "silahlı terör örgütü üyeliği" arama dosyası bulunan Batman'lı örgüt mensubunun 2 Ağustos'ta Şırnak'ın Silopi ilçesi Habur sınır kapısından ülkeye giriş yaptığı, Şırnak Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu. Açıklamada, örgüt üyesi hakkında adli soruşturmanın Batman İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütüldüğü belirtildi.
Açıklamaya göre, "Kadın teröristle ilk tanıştığında çeşitli vaatlere aldanarak silahlı terör örgütüne üye olduğu, örgütün küçük çocukları örgüte katılmaları için kandırdığı, örgüt hakkında söylenenlerin örgüte uymadığı" ifadeleri kullanıldı. birkaç kez kaçmaya çalıştığı ancak örgüt tarafından yakalanıp aylarca aç ve susuz olarak tutulduğu dağlarda yaşadığını, orada kaldığını, idamla tehdit edildiğini, işkence göreceğini hatta işkence göreceğini söyledi. Türkiye'ye dönmesi halinde güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü, çok güçlü psikolojik ve fiziksel baskı altında olduğunu, örgütten kaçmak isteyenlerin korkmaması gerektiğini, ailelerin çocuklarını koruması gerektiğini, yapılan açıklamaların hiçbirinin yapılmadığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti aleyhine yapılan örgüt tarafından doğrudur, sadece f Devlet görevlileri kendisini çok sıcak karşıladılar, Batman Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin kendisine çok iyi davrandığını ve bu kararından çok memnun olduğunu söyledi. dedik.
İkna yoluyla teslim olan terörist Batman’da ailesiyle buluşturuldu
İkna yoluyla teslim olan terörist Batman’da ailesiyle buluşturuldu
İkna yoluyla teslim olan terörist Batman’da ailesiyle buluşturuldu

Detaylı bir şekilde, İkna yoluyla teslim olan terörist Batman’da ailesiyle buluşturuldu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum