İkizlerin babası 'spermlerim çalındı' diyen iş insanı çıktı

İkizlerin babası 'spermlerim çalındı' diyen iş insanı çıktı, Sevtap Şensarı, 2000 yılında eşinden boşanan ve tekstil sektöründe etkinlik gösteren iş insanı H.S.T.

İkizlerin babası 'spermlerim çalındı' diyen iş insanı çıktı
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 11:42
İkizlerin babası 'spermlerim çalındı' diyen iş insanı çıktı,

Sevtap Şensarı, 2000 yılında eşinden boşanan ve tekstil sektöründe etkinlik gösteren iş insanı H.S.T. ile dini nikahla birlikte yaşamaya başladı. İddiaya tarafından, erkek çocuğunun olmasını isteyen H.S.T., 2015 yılının ocak ayında konuyu Şensarı ’ya açtı, doğacak çocuklarının kütüklerini ise devlete ait düğün yapıp üstüne alacağını belirtti.

Şensarı, bunu kabul edip H.S.T. ’ye ait olduğu iddia edilen spermle Kıbrıs ’a gitti. Çocukların erkek olması için burada cenin seçimi yapıldı, tüp bebek tedavisine başlandı.

ŞİDDET GÖRMEYE BAŞLADI, DAVA AÇTI

Hamile kalan Şensarı, benzer yıl eylül ayında 2 oğlan dünyaya getirdi. Şensarı, çocukları ne süre kütüğüne alacağını sorduğu H.S.T. ’den kuvvet görmeye başladığını ve bunun dozunun yıllar içinde çok yükseldiğini belirterek, Karşıyaka 3 ’üncü Aile Mahkemesi ’ne 2018 yılında nafaka ve babalık davasının yanı sıra babalığın benimsenmemesi nedeniyle 500 bin TL ’lik tazminat davası açtı.

Duruşma, DNA testi için misal vermeye yanaşmayan H.S.T. hakkında yakalama kararı çıkarttı, testin sonuçlanmasını beklemeden her bir çocuk için aylık 2 bin TL nafakaya hükmetti.

Oysa geçen yıl kasım ayında H.S.T. misal verdi. İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi kadar yapılan DNA testinin sonuçları çıktı. Sonuçlara tarafından, ikizlerin babasının yüzde 99,99 oranında H.S.T. olduğu belirlendi.

bu arada DNA için misal veren H.S.T., sonuçlar çıkmadan spermlerinin Şensarı kadar çalındığını bahis ederek Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı ’na kabahat duyurusunda bulundu. Savcılık H.S.T. ’nin yaptığı suç duyurusuna takipsizlik kararı verdi. Kararda, H.S.T. ’nin daha önce de aynı sebeple suç duyurusunda bulunduğu ve daha önce de kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği belirtildi.

‘SPERM, TAŞINIR BİR MÜLK OLARAK DEĞERLENDİRİLEMEZ ’

Atıf yapılan bir önceki takipsizlik kararındaki şu ifadeler ise uyarı çekti:

“Şikayetçinin herhangi bir şekilde spermlerinin çalınıp kullanılmasının laf konusu olamayacağı, hem spermlerin çalınmasının, TCK ’nin hırsızlıkla ilgili düzenlemelerinde belirtilmiş taşınır bir mal olarak değerlendirilemeyeceği, bu itibarla da hırsızlık suçundan soruşturmanın laf konusu olamayacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Keza sperm elde edilmesinin kişinin birtakım fizyolojik değişimleri ile meydana gelebilecek sonuç olduğu düşünüldüğünde, şikayetçi kadar kendisinin herhangi bir ortamda sperm elde edilmesine yönelik rızası dışarıda bir işleme emrindeki tutulduğu da ileri sürülmemektedir. Bu itibarla, sperm hırsızlığından ve hırsızlandığı düşünülemeyen spermler nedeniyle şantajın ve tehdidin söz konusu olamayacağına karar verilmiştir.” (DHA)

İkizlerin babası 'spermlerim çalındı' diyen iş insanı çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum