İkizlere hamile annenin şüpheli ölümünde koca 2. kez gözaltında

İkizlere hamile annenin şüpheli ölümünde koca 2.

İkizlere hamile annenin şüpheli ölümünde koca 2. kez gözaltında
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 08:37
İkizlere hamile annenin şüpheli ölümünde koca 2. kez gözaltında, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Denizli'nin Buldan ilçesine emrindeki Yeni Mahalle'de yaşamış iki çocuk annesi olan ve ikiz bebeklere 5 aylık gebe Hatice Çaltı'dan (43) uzun süre haber alamayan yakınları, kadının erken doğum yapabileceğini düşünerek durumu anında polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleriyle birlikte eve gelip odaları denetçi polis ekipleri, Çaltı'yı banyonun küvetinde atıl şekilde buldu. Başından yaralı olan Çaltı'nın öldüğü belirlendi. İlk belirlemelere tarafından 5 aylık ikiz bebeklere hamile olan 2 çocuk annesinin kalp krizi sonucu ölmüş olabileceği değerlendirilirken, Çaltı'nın vücudunda kesici ve delici alet yarası tespit edilmedi. Cumhuriyet savcısının incelemesinin peşinde Çaltı'nın cenazesi otopsi için Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi morguna kaldırıldı.

Genç kadının bu sabahtan saatlerinde Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morgunda ön otopsisi tamamlanınca korkunç bir ayrıntı da ortaya çıktı. Çaltı'nın boğazında morluklar ve parmak izleri, kollarında boğuşmadan kaynaklanan çizikler saptandı. Ayrıca Hatice Çaltı'nın tırnaklarında deri dokuları bulundu ve adli tıp incelemesine gönderildi. Yapılan ön otopsinin gerisinde genç kadının öldürülmüş olabileceği katiyet kazanırken; şüpheli olarak Çaltı'nın 46 yaşındaki eşi Ramazan Ç. gözaltına alındı. Aralıksız çelişkili ifadeler veren ve kollarında çivi izleri saptama edilen Ramazan Ç., çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği göre adli teftiş şartıyla özgürlük bırakıldı.

Savcı anında itiraz etti

Buldan Cumhuriyet Savcısının karara anında itiraz etmesi üstüne benzer gece görülen Denizli 1. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'nde görülen duruşmada itirazın kabulüne ve şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verildi. Kesin Olmayan adli kontrolle bağımsızlık kaldıktan saatler sonradan bitmiş gözaltına alındı. Bugün 1.ağır cezaya sevk edilecek.

İbrahim Acıkara - Atilla Özer
 

İkizlere hamile annenin şüpheli ölümünde koca 2. kez gözaltında, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum