İkizlere hamile 2 çocuğunun annesini öldüren zanlı tutuklandı

İkizlere hamile 2 çocuğunun annesini öldüren zanlı tutuklandı, Gündem Haberleri.

İkizlere hamile 2 çocuğunun annesini öldüren zanlı tutuklandı
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 14:05
İkizlere hamile 2 çocuğunun annesini öldüren zanlı tutuklandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Denizli'nin Buldan ilçesine emrindeki Yeni Mahalle'de yaşayan iki çocuk annesi olan ve ikiz bebeklere 5 aylık hamile Hatice Çaltı'dan (43) uzun süre haber alamayan yakınları, kadının erken doğum yapabileceğini düşünerek durumu hemen polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Afiyet ekipleriyle birlikte eve gelip odaları denetçi polis ekipleri, Çaltı'yı banyonun küvetinde hareketsiz şekilde buldu. Başından yaralı olan Çaltı'nın öldüğü belirlendi. İlk belirlemelere tarafından 5 aylık ikiz bebeklere hamile olan 2 çocuk annesinin kalp krizi sonucu ölmüş olabileceği değerlendirilirken, Çaltı'nın vücudunda kesici ve delici cihaz yarası tespit edilmedi. Cumhuriyet savcısının incelemesinin arkasında Çaltı'nın cenazesi otopsi için Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi morguna kaldırıldı.

Genç kadının bu sabahleyin saatlerinde Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morgunda ön otopsisi tamamlanınca dehşet bir ayrıntısıyla uğraşma da ortaya çıktı. Çaltı'nın boğazında morluklar ve parmak izleri, kollarında boğuşmadan kaynaklanan çizikler tespit edildi. Hem Hatice Çaltı'nın tırnaklarında deri dokuları bulundu ve adli tıp incelemesine gönderildi. Yapılan ön otopsinin peşinde genç kadının öldürülmüş olabileceği katiyet kazanırken; şüpheli olarak Çaltı'nın 46 yaşındaki eşi Ramazan Ç. gözaltına alındı. Kesintisiz çelişkili ifadeler veren ve kollarında çivi izleri tespit edilen Ramazan Ç., çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Cinayet Hakimliği tarafından adli teftiş şartıyla hür bırakıldı.

Savcı itiraz etti
Buldan Cumhuriyet Savcısının karara itiraz etmesi üzerine benzer gece görülen Denizli 1. Ağır Cinayet Mahkemesinde görülen duruşmada itirazın kabulüne ve şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Güvenilmez, adli kontrolle serbest kaldıktan saatler daha sonra tekrar gözaltına alındı. Buldan Adliyesi'ne sevk edilen koca Ramazan Ç., adli denetleme kararına yapılan itirazı kabul eden Denizli 1. Ağır Cezaya Mahkemesi'nde görülen duruşmaya emniyet gerekçesiyle SEGBİS üzerinden katıldı. Dosyadaki bilgiler ve delillere tarafından şüpheli bulunan koca, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hırsızlık süsü vermeye çalıştı

Karnındaki ikizleriyle hayatını kaybeden 2 çocuk annesi Hatice Çatlı'yı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan zanlıya, adliye çıkışında eşinin yakınları büyük tepki gösterdi. Çatlı'nın yakınlarının “Nasıl kıydın vicdansız. Nasıl kıydın çocuğuyla beraber. Hani Haticem Haticem diyordun. Bizden bile koruyordun. Çürürsün inşallah orada. Çürü orada, senin de orada ölün çıkar inşallah” şeklindeki feryatları, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.
Çelişkili ifadeler vermesi üstüne gözaltına alınan Ramazan Ç'nin eşinin ölümüne hırsızlık süsü vermeye çalıştığı ve banyodaki musluğu açık bıraktığı ortaya çıktı. Kocası kadar öldürülen Hatice Çatlı'nın cenazesi ise Buldan Asi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İbrahim Acıkara - Mehmet Barlas - Atilla Özer
 

İkizlere hamile 2 çocuğunun annesini öldüren zanlı tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum