evde masajmasaj istanbul

İETT eğitim aracı, küçük çocuğa çarptı

Kaza, saat 15.45 sıralarında Ataşehir'de meydana geldi.

İETT eğitim aracı, küçük çocuğa çarptı
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 13:29

Kaza, saat 15.45 sıralarında Ataşehir'de meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, annesi ve kardeşiyle okuldan dönen 11 yaşındaki A.Ç. karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı sırada İETT eğitim otobüsü çarptı.

Eğitim otobüsünün çarpmasıyla 11 yaşındaki minik çocuk yola savruldu. Yaralanan çocuğa birincil müdahale çevredeki vatandaşların göre yapılırken, haber verilmesi üstüne durum yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, sağlık durumu ekipleri kadar yaralı çocuğa ilk müdahale durum yerinde gerçekleştirerek Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

"Anne şefkatiyle araba kullanıyoruz biz"

Trafik polisi ekipleri kadar bayan sürücüye içki testi uygulandı. Içki testi sonucu kadın sürücünün alkolsüz olduğu belirlendi. Kaza nedeniyle bölgede uzun trafik kuyrukları oluşurken, vatandaşlar yoldan kaldırılmayan İETT otobüsüne ayaklanma etti. İETT yetkilileri basın mensuplarının görüntü almasına tepki gösterirken 11 yaşındaki A.Ç'ye çarpan kadın şoför A.K.'nin “ Anne şefkatiyle araba kullanıyoruz biz” demesi dikkat çekti.

"Kaza hatıra güvenlik kamerasına yansıdı"

öte taraftan, küçük çocuğun ölümden döndüğü kaza hatıra emniyet kameralarına saniye saniye yansıdı. A. Ç.'nin annesi ve kardeşi ile sokaktan caddeye doğru yürüdüğü görülüyor. Caddede karşıdan karşıya geçmeye çalışan A. Ç.'ye şipşak gelen İETT otobüsü çarpıyor. Çarpmanın etkisi ile çocuk yola savrulurken çevredeki vatandaşların çocuğun yardımına koştuğu görülüyor.

Kazayı gören kurye Göksel Kurtuluş, “Otobüs seyir halindeyken anne ile çocuk karşıdan karşıya geçiyordu. Otobüs çocuğa çarptı. Çarpmanın etkisiyle çocuk 3 metre savruldu, ambulans çocuğu götürdü, umarız bir şeyi yoktur” diye konuştu.

Aykut Baskı - Ömer Karaoğlu - Emre Sertdemir
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum