İçişleri Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'a suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'a suç duyurusu, Gündem Haberleri.

İçişleri Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'a suç duyurusu
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 18:18
İçişleri Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'a suç duyurusu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Başkanlığı ’nın suç duyurusu dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu ’na geldi.

Özdağ ’ın sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamalarla birlikte yazılmış ve görsel medyaya yansıyan beyanlarına da yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barışma ve huzurun hedef alındığı belirtildi.

Bakanlığın gönderdiği dilekçelerde, Ümit Özdağ ’ın açıklamalarının basın ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı vurgulanarak, “Söz konusu talimatlar, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, ulus barışını, ulus düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır” denildi.

Hem dilekçede, Ümit Özdağ hakkında savcılık tarafından resen tespit edilecek suçlardan dava açılması istek edildi.

ÖZDAĞ ’DAN SERT AÇIKLAMA

Açılan dava sonrası yorumlama yapan Özdağ, “Türk vatanını ve Türk Milleti ’nin hakkını savunmakla suçlayabilir ve zeka mahkum edebilirsiniz. Buna rağmen örtülü istilaya direneceğiz. Lakin siz egemen yargı önünde vatana ihanetten yargılanacaksınız!
Türk Milleti ’nin vicdanında ise çoktan hükümlü oldunuz” ifadelerini kullandı. (DHA)

İçişleri Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'a suç duyurusu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum