İçişleri Bakanlığı'ndan müzik yasağı kararı

İçişleri Bakanlığı'ndan müzik yasağı kararı, Gündem Haberleri.

İçişleri Bakanlığı'ndan müzik yasağı kararı
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 20:12
İçişleri Bakanlığı'ndan müzik yasağı kararı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Geçtiğimiz ay Bilim Kurulu toplantısının gerisinde corona virüs salgınına karşı alınan yeni kararları duyuran Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ’nın Covid-19 ile ilgili getirilen çoğu zorunluluğun kaldırıldığını ancak Covid-19 önlemleri mazeret gösterilerek gece 24.00 ’dan sonradan uygulanan canlı müzik yasağının devam edeceğini açıklaması büyük tepki toplamıştı.

Siyasilerden sanatçılara kadar laf konusu karara tepkiler sürerken İçişleri Bakanlığı, müzik yasağına ilişkin yeni yorumlama yayınladı. Bakanlık, “Müzik yayınlama saatlerini yeniden belirlendi. Pandemi sürecinde saat 24.00 ’te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayınlama saati gece 01.00 ’e değin uzatıldı” açıklamasını yaptı.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

* Pandemi sürecinde saat 24.00 ’te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatinin yakında olacak olan yaz mevsimi ve beraberindeki turizm hareketliliğine tabi olarak uzatılmasına dair talepler Afiyet Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca birlikte değerlendirildi ve müzik yayın saati gece 01.00 ’e dek uzatıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan müzik yasağı kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum