İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'dan 'göç' açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'dan 'göç' açıklaması, Gündem Haberleri.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'dan 'göç' açıklaması
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 21:34
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'dan 'göç' açıklaması, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Sahil Emniyet Komutanlığı koordinasyonunda düzenlenen Deniz Aslanı 2022 Arama Kurtarma Ağırlama Tatbikatı ’nın fiili bölümü, tatbikata katılan yüzer ve uçar bütün unsurların katılımıyla düzenlenen selamlama geçişi ile sona erdi. Tatbikatın arkasından yorumlama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, şunları söyledi:

* “Bütün unsurlarımızın tam bir armoni ve armoni içinde gerçekleştirdiği arama ve kurtarma tatbikatını gururla izledik. Hem her türlü doğal afetlere çok açık bir coğrafyada yaşıyor oluşumuz ayrıca de son yıllarda yaşadığımız düzensiz göç hadiseleri bizim bu cins arama ve kurtarmalara devletimizin tüm unsurlarıyla hazırlanmış olmasını zorunlu kılıyor.

* Hem orman yangınlarında keza depremlerde keza de sel felaketlerinde vatandaşlarımıza karşısında yapacağımız arama- kurtarma faaliyetlerinde bütün unsurlarımızın tam bir düzen içinde çalışıyor olmasını sağlamamız lüzumlu.

* Özellikle son yıllarda dünyanın çoğalan bir kuvvetle yaşadığı göç dramları karşısında; komşularınız denizde yakaladığı göçmenleri acımasızca suya atabiliyorsa, onların yaşamsal tehlikelerini hesapsızca geri itebiliyorsa veya kışın derin dondurucu soğuklarda onları anadan doğma soyup ormanlara atabiliyorsa, bizim sahip olduğumuz medeniyet değerlerimiz bu insanlara elimizi uzatmayı ve onları kurtarmayı hem insanlık hem de vicdan borcu olarak önümüze bir tayin olarak koyuyor.

* Sahil Emniyet Komutanlığımıza emrindeki ekiplerimiz mucizevi bir gayretle, tüm insanlığa insanlık dersi verircesine koskocoman fedakarlıklarla her sene binlerce canı kurtarıyor.”

Ersoy, bu cins görevlere hazırlanmış olabilmenin yolunun da bu nesil tatbikatları sıklıkla yapmaktan geçtiğini de kaydetti.

“SÜREKLİ HIZLI, ETKİN VE HAZIR OLUNMALI”

Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir de Türkiye ’nin, corona virüsü salgınının bütün şartları zorlaştırdığı son 2 yılda da üstüne düşen sorumluluğu büyük bir kararlılıkla yerine getirerek denizde hayat kurtarmaya devam ettiğini kaydetti.

Tümamiral Kendir, sözlerine şöyle devam etti:

* “Bulunduğumuz coğrafyada, deniz yolu ile gerçekleşen göç olayları son yıllarda epeyce arttı. Bu durum, yaşanacak can kayıplarını alıkoymak üzere denizde arama- kurtarma yapan tüm ülkelerin arama- kurtarma teşkilatlarını seri, etkili ve sürekli hazırlanmış halde olmaya zorlamaktadır.

* Küresel bir sorun haline gelen göç olaylarında, göçmen hayatlarının korunması konusunda bütün dünyaya örnek olacak şekilde büyük bir gayret ve hassasiyet gösterilmektedir.

* Türk arama-kurtarma bölgesinde 7 gün 24 saat görev yapabilen arama- kurtarma unsurlarımızın başarı ile gerçekleştirdiği bu tatbikat, arama- kurtarma teşkilatının ve kurumlarının sahip olduğu üstteki seviyedeki koordinasyonun ve etkinliğin göstergesidir.” DHA

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'dan 'göç' açıklaması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum