İBB, İstanbul'da beklenen kar için teyakkuza geçti

İBB, İstanbul'da beklenen kar için teyakkuza geçti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yükümlülük sahasındaki toplam 4 bin 23 km ’lik yol ağında, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için hazırlığını yaptı.

İBB, İstanbul'da beklenen kar için teyakkuza geçti
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 13:43
İBB, İstanbul'da beklenen kar için teyakkuza geçti,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yükümlülük sahasındaki toplam 4 bin 23 km ’lik yol ağında, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için hazırlığını yaptı. 465 farlı noktaya, kar küreme araçları, solüsyon ve tuzlama ekipmanları konuşlandırıldı.

BUZLANMA ERKEN UYARI SİSTEMİ

60 noktada kurulan BEUS ’tan (Buzlanma Erken Dikkat Sistemi) sayesinde, muhtemel buzlanmalara derhal müdahale edilecek. Üstgeçitler, otobüs durakları, meydanlar, ana yollarda hemen kullanılmak üzere belirlenmiş noktalara toplam 206 bin ton tuz yerleştirildi.

Belli Başlı yollar ve çevre yollarında çekici ve kurtarıcı araçlar görevlendirildi. Kar kürüme aparatlı traktörler ile köy yolların açık tutulması için de tasarlama yapıldı.

CAN DOSTALRA JURNAL 1 TON MAMA

Havaların soğumasıyla, kentin ücra noktalarında gıda bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için besleyici değeri yüksek kuru mama desteği sağlandı. İBB Baytar Hizmetleri Müdürlüğü can dostlarımız için 500 noktada, jurnal 1 ton mama desteği sunacak.

MOBİL BÜFELER VATANDAŞIN İÇİNİ ISITACAK

Yoğun kar yağışlarında ortaya çıkabilecek yoğun trafikte tayin yapacak mobil büfeler ile sürücülerin ihtiyaçları karşılanacak. . Hastanelerin acil servisleri, iskeleler ve yollarda trafikte bekleyen sürücülere sıcak meşrubat, çorba ve su servisi sunulacak.

EVSİZ VATANDAŞLAR İBB MİSAFİRHANELERİNDE KONUK EDİLECEK

Zorlu kış şartlarında sokakta kalan evsizler, zabıta ekipleri tarafından tespit edilip, sağlık durumu kontrollerinin arkasında İBB misafirhanelerinde misafir edilecek. Halihazırda 404 erkek (Esenyurt), 18 bayan (Kayışdağı) almak üzere 422 evsiz vatandaş misafir ediliyor.

İBB, İstanbul'da beklenen kar için teyakkuza geçti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum