HDP ve PKK mağduru ailelerin evlat nöbeti 809 'uncu gününde

HDP ve PKK mağduru ailelerin evlat nöbeti 809 ’uncu gününde, Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları göre kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin ümit verici bekleyi

HDP ve PKK mağduru ailelerin evlat nöbeti 809 'uncu gününde
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 19:21
HDP ve PKK mağduru ailelerin evlat nöbeti 809 ’uncu gününde,

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları göre kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin ümit verici bekleyişi 809'uncu gününe girdi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2015 yılında 14 yaşında Kur'an kursuna bu vesileyle kaçırılan oğlu Hamza için eyleme devam eden anne Zümrüt Salim, HDP'ye seslenerek niye kendi çocuklarını dağa göndermediklerini sordu. 6 yıldır oğlunun hasretini çektiğini belirten anne Zümrüt Salim, oğlunu HDP'den ve PKK'dan istediğini ifade etti. Oğlunu almadan buradan gitmeyeceğini vurgulayan anne Salim, “HDP'ye de sesleniyorum. Niye kendi çocuklarını dağa göndermiyorlar. Neden bizim çocuklarımızı dağda acınacak halde, mahkum etmişler. Bizi de kapısında hükümlü etmişler. Biz, çocuklarımızı istiyoruz. Oğluma da sesleniyorum. Hamza oğlum, eğer beni görüyorsan, duyuyorsan çık gel yavrum. O yer, senin yerin yok” dedi.

Rıdvan Kılıç - Murat Başal
 

HDP ve PKK mağduru ailelerin evlat nöbeti 809 ’uncu gününde, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum