HDP'li Güzel'in 'sözlüm' dediği terörist, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş

HDP'li Güzel'in 'sözlüm' dediği terörist, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş, 29 Nisan 2017 tarihinde, emniyet güçleri tarafından alınan anlık istihbaratın arkasında Adıyaman kırsalında TSK ’nın hava unsurlarınca operasyon düzenlendi.

HDP'li Güzel'in 'sözlüm' dediği terörist, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 12:26
HDP'li Güzel'in 'sözlüm' dediği terörist, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş,

29 Nisan 2017 tarihinde, emniyet güçleri tarafından alınan anlık istihbaratın arkasında Adıyaman kırsalında TSK ’nın hava unsurlarınca operasyon düzenlendi. PKK ’lı teröristlerin kullanıldığı tespit edilen barınak ve mağaralar vuruldu.

Operasyonda, arasında Volkan Bora ’nın da bulunduğu ‘yeşil ’ ile ‘gri ’ kategoride arandığı tespit edilen 8 terörist etkisiz ayla getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen diğer teröristlerin kullandığı sığınakta yapılan aramalarda; 4 tüfek, 5 el bombası, uzaktan kumandalı el işi patlayıcı, 2 telsiz, 3 bıçak, dürbün, çok sayıda mermi ve fişek ile sırt çantaları, örgütsel belge ve bir takım hayati malzeme ele geçirildi.

“SÖZLÜM” DİYE KENDİSİNİ SAVUNDU

Terörist Volkan Bora ’nın emniyet güçlerince yapılan cep telefonu incelemesinde HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile terör örgütü kamplarında çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda, Volkan Boranın yan HDP ’li Semra Güzelin terörist kıyafeti giydiği ve PKKlıların bulunduğu mezarlığı ziyaret ettikleri görüldü.

HDP ’li Semra Hoş, terörist Volkan Bora ile üniversite yıllarında tanıştıklarını ve sözlendiklerini, görüşmenin çözüm sürecinde olduğunu ve örgütün yönlendirmesi ile söz konusu kıyafetleri giydiğini ifade ederek kendisini savundu. Yaşanan gelişme sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ’nca HDP ’li Güzel hakkında fezleke hazırlanarak Yargı Bakanlığı göre, TBMM ’ye sunulmak üzere Cumhurbaşkanlığı ’na gönderildi.

Semra Hoş ’in sözlüsü olarak tanıttığı terörist Volkan Bora ’nın 2015- 2016 yıllarında Adıyaman ’da PKKnın düzenlediği saldırılara katıldığı ortaya çıktı. Hava bombardımanı ile etkisiz ışık halkası getirilen Volkan Bora ’nın da arasında olduğu 8 teröristin, 20 Temmuz 2015 ’te Adıyaman ’da Bilirkişi Onbaşı Müsellim Ünal ’ın şehit edilip, 2 askerin de yaralandığı, 24 Haziran 2016 ’da Boğazözü köyü kırsalında Jandarma Er Mücahit Şimşek ’in şehit edildiği ve 9 Eylül 2016 ’da Bahçe mezrasında emniyet korucusu Yusuf Sönmezin şehit edildiği saldırıların failleri oldukları ortaya çıktı. (DHA)

 

HDP'li Güzel'in 'sözlüm' dediği terörist, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum