HDP binasına saldıran kişi itiraz üzerine tutuklandı

HDP binasına saldıran kişi itiraz üzerine tutuklandı, Kurusıkı tabanca ve bıçakla 28 Aralık 2021 günü HDP Bahçelievler İlçe binasına giren şüpheli Muhammed E.S.

HDP binasına saldıran kişi itiraz üzerine tutuklandı
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 17:12
HDP binasına saldıran kişi itiraz üzerine tutuklandı,

Kurusıkı tabanca ve bıçakla 28 Aralık 2021 günü HDP Bahçelievler İlçe binasına giren şüpheli Muhammed E.S. bina içerisindekilere tehditler savurmuş ve iki kişiyi de yaralamıştı. Durum sonrası kaçan belirsiz Muhammed E.S. ast tarafta yer alan bir fırına sığınmıştı.

Değişken sonra olay yerine gelen polis ekipleri kadar gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardındaki 3 Ocak ’ta İstanbul Adalet Sarayı ’na çıkarılan şüpheli Muhammed E.S. savcılıkça, “Mahsus yaralama” ve “Silahlı tehdit” suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Nöbetçi İstanbul 3. Sulh Suç Oluşturan Hakimliği ’ne çıkarılan güvenilmez Muhammed E.S. hakkında ev hapsi şeklindeki adli kontrol kararının uygulanmasına karar verilmişti. Ama savcılık, konut hapsi kararına itirazda bulunarak şüphelinin tutuklanmasını talep etmişti. Talebi değerlendiren üst duruşma, savcılığın itirazını uygun bularak şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.  (DHA)

HDP binasına saldıran kişi itiraz üzerine tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum