Hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı, plajlar doldu

Hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı, plajlar doldu, Gündem Haberleri.

Hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı, plajlar doldu
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 21:59
Hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı, plajlar doldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla ’nın Bodrum ilçesinde bugün öğle saatlerinde mevsim normalleri üstüne çıkarak 6-7 derece aniden gelişen hava sıcaklığı ilçede kabus yaşattı.

image small

6-7 DERECE BİRDEN ARTTI

40 derecenin üzerine çıkan hava ve 22 dereceye ulaşan deniz suyu sıcaklığı sebebiyle insanlar plajları doldu taştı.

image small

Denize girenler saatlerce dışarı çıkmadı. Emekli dahiliye doktoru Memduh Ali Kılıç, “Bugünden itibaren 3-4 gün sürecek ani ısı artışları ve bölgede rüzgar var. Özellikle 50-55 yaş üstü titiz olmalı. Hava çok sıcak bölge de çok kuru. Öğle saatlerinde dışarıya çıkılmamasında avantaj var” diye konuştu. Sıcaklık sebebiyle sahilde fenalaşan üç vatandaş ambulans ile hastaneye kaldırıldı, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

image small

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Havanın aniden ısınması ile birlikte Bodrum ve Milas ’ta ufak çaplı makilik yangınları meydana geldi.

Yetkililer, yayınladıkları mesaj ve yaptıkları uyarılarla vatandaşlara yangına karşısında sağduyu olma konusunda çağrıda ve uyarıda bulundu.

Hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı, plajlar doldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı, plajlar doldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum